Film > Spyrkowa 2012-09-17 > negatywka

Kto i gdzie poleciał? Wrażenia z lotu.
Oraz Wasze zdjęcia i filmy.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Fragles
Gawędziarz
Posty: 68
Rejestracja: 03 lut 2011, 20:50
Glajt: Vulcan, Mercury, IcePeak XP
Uprząż: SOL Acro, X-Rated 3

Re: Film > Spyrkowa 2012-09-17 > negatywka

Post autor: Fragles » 21 wrz 2012, 11:57

>Teraz popatrzyłem, że MacPara Envy to EN-C. Pytanie jest mocno teoretyczne, ale zaryzykuję - czy sytuacja była efektem >stosunku umiejętności do wymagań owego skrzydła, czy też na EN-A/EN-B w analogicznej sytuacji przytrafiłoby się to

EN-C moze miec nawet o ile pamietam za jedna figure C. Wiec zobacz konkretnie w cetyfikat dla twojego rozmiaru za co dostal C!

Wojtek Wesołowski
Nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:33
Glajt: Mac Para Technology Envy
Uprząż: Axel 2

Re: Film > Spyrkowa 2012-09-17 > negatywka

Post autor: Wojtek Wesołowski » 21 wrz 2012, 15:41

Hej,

Niestety dysponuję tylko arkuszem podsumowującym przegląd paralotni. Są tam podane wartości średnie przewiewności dla górnego i dolnego poszycia:

górne: 138 l/m2/min
dolne: 128 l/m2/min

Wiem, że nie są to najlepsze wyniki, ale mieszczą się w normie, zatem skrzydło powinno być zdatne do lotu..

Pozdrawiam,
Wojtek

Fragles
Gawędziarz
Posty: 68
Rejestracja: 03 lut 2011, 20:50
Glajt: Vulcan, Mercury, IcePeak XP
Uprząż: SOL Acro, X-Rated 3

Re: Film > Spyrkowa 2012-09-17 > negatywka

Post autor: Fragles » 21 wrz 2012, 18:36

Wojtek Wesołowski pisze:Hej,

Niestety dysponuję tylko arkuszem podsumowującym przegląd paralotni. Są tam podane wartości średnie przewiewności dla górnego i dolnego poszycia:

górne: 138 l/m2/min
dolne: 128 l/m2/min


A kto robil Ci ten dziwny przeglad robił?

Z tego co wiem nie uśrednia sie w l/m2/min - te wartosci musza byc konkretne i przypisane konkretnemu miejscu pomiaru na paralotni.

Ze średniej podaje sie ocene paralotni w słowach ze stan zly, dobry czy bardzo dobry. Odnosze wrażenie, że ktoś Cie zrobil w balona?

Jak masz 138 zekomej sredniej z gory - to cieniutko - bo centroplat który najszybciej się zużywa możesz mieć poniżej normy?

Więc to mogła być przyczyna twojego takiego zachowania się skrzydła.

Wojtek Wesołowski
Nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:33
Glajt: Mac Para Technology Envy
Uprząż: Axel 2

Re: Film > Spyrkowa 2012-09-17 > negatywka

Post autor: Wojtek Wesołowski » 21 wrz 2012, 21:01

Badania robiłem u Korca. Wyniki jakie podałem były wyrażone w sek., później je przeliczyłem, wg. podanego wzoru, ma uniwersalną jednostkę.
Właśnie obawiałem się tej dużej wartości przewiewności. Ale jak wydano kartę, to myślałem, że sprzęt jest ok. Najwyraźniej nie zawsze to tak działa.

Fragles
Gawędziarz
Posty: 68
Rejestracja: 03 lut 2011, 20:50
Glajt: Vulcan, Mercury, IcePeak XP
Uprząż: SOL Acro, X-Rated 3

Re: Film > Spyrkowa 2012-09-17 > negatywka

Post autor: Fragles » 21 wrz 2012, 23:38

Badania robiłem u Korca. Wyniki jakie podałem były wyrażone w sek., później je przeliczyłem, wg. podanego wzoru, ma uniwersalną jednostkę.
Właśnie obawiałem się tej dużej wartości przewiewności. Ale jak wydano kartę, to myślałem, że sprzęt jest ok. Najwyraźniej nie zawsze to tak działa.

Jak u Bronka to spoko. A kiedy robiłeś?
I z tą średnią się wyjaśniło.
Ale generalnie paralotnia na granicy używalności no i jeszcze sprawdź te linki przez naciagnięcie jednej strony i porównanie.

Wojtek Wesołowski
Nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:33
Glajt: Mac Para Technology Envy
Uprząż: Axel 2

Re: Film > Spyrkowa 2012-09-17 > negatywka

Post autor: Wojtek Wesołowski » 23 wrz 2012, 11:14

Przegląd robiłem początkiem marca tego roku. W sumie, to po przeglądzie latałem nim tylko parę razy. Trudno mi uwierzyć, aby linki w między czasie aż tak się skróciły. Wysyłając glajta do Bronka zleciłem pełny przegląd, zatem i długość linek powinna zostać sprawdzona. Tak czy inaczej jak będę w stanie, to z ciekawości sprawdzę te linki.

ODPOWIEDZ