Jak zamocować vario + nawigacje z LK8000

Kto pyta nie błądzi.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Florek
Glajciarz
Posty: 245
Rejestracja: 05 maja 2011, 13:05
Glajt: Nova Mentor 2
Uprząż: Advance Impress 2+
Telefon: 66osiem34jeden715
Lokalizacja: Skawica

Jak zamocować vario + nawigacje z LK8000

Post autor: Florek » 15 sie 2012, 18:21

Hej,

Mam pytanie co do montaży takich rzeczy jak nawigacja i variometr.
Do tej pory miałem tylko variomer i stosowałem taśme udową. Ale od ostatniego czasu zachciało mi sie rejestrowac traki z mojego lotu i wymyśliłem ze moge stosować LK8000 + Mio Moove. Kupiłem jakiś tam pokrowiec na te nawigacje i chciałem zastosowac drugą taśme udową ale wydaje mi sie że może troche to przeszkadzać ( mio jest dosyć szerokie). Macie jakieś pomysły jak zamontować vario i mio żeby było wygodnie? Swego czasu myślałem nad zakupem mapnika na rower i przerobienie go ale nie wiem czy to sie do czegoś może nadawać.

np: http://allegro.pl/mapnik-rowerowy-sakwa ... 02498.html

Dodatkowo prosze mi powiedzieć czy stosowanie LK8000 np do centrowania kominów, określania siły wiatru itp. to dobry pomysł na początku mojej przygody z lataniem? Pytam bo słyszałem opinie, ze na początku powinno się używać jak najmniej elektroniki żeby wyuczyć się pewnych zachowań itp.

karolw
Gawędziarz
Posty: 62
Rejestracja: 17 kwie 2011, 21:03
Glajt: Axis Pluto II
Uprząż: Ava Sport Sprinter
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak zamocować vario + nawigacje z LK8000

Post autor: karolw » 16 sie 2012, 07:42

Zainwestuj i kup sobie pulpit. Nie ma wygodniejszego rozwiazania, a testowałem juz przeróżne tasmy udowe ...
Dudkowy pulpit kiedys kosztowal 150 pln ..

Pozdr
K.

Awatar użytkownika
13vajper
Glajciarz
Posty: 244
Rejestracja: 09 lut 2011, 08:19
Glajt: Ozone Delta,Sol Torck
Uprząż: AVA SPORT SAMURAJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak zamocować vario + nawigacje z LK8000

Post autor: 13vajper » 16 sie 2012, 08:45

Zdecydowanie pulpit.
Pytanie ,,centrowanie kominów, siła wiatru, dolot itp. ,, a i owszem pod warunkiem, że to ogarniesz wszystko podczas lotu. Piszesz, że zaczynasz przygodę z lataniem - minusem będzie fakt małej czytelności ekranu nawigacji w słońcu - ja stosuję przysłonę przed słońcem , a i tak muszę wręcz zaglądać w ekran. ;-)
Piotr vajper
Flying Dragons Krakow Team

Florek
Glajciarz
Posty: 245
Rejestracja: 05 maja 2011, 13:05
Glajt: Nova Mentor 2
Uprząż: Advance Impress 2+
Telefon: 66osiem34jeden715
Lokalizacja: Skawica

Re: Jak zamocować vario + nawigacje z LK8000

Post autor: Florek » 16 sie 2012, 11:51

Wielkie dzieki za porade.
Mam nadzieje ze z ta przysłona coś da sie uzyskać jakąś widoczność. Ciekawe czy rozwiazania z foliami by cos pomogły w tej kwestii?

Pytanie do Vajpera na czym mam zaistalowane LK8000?

Awatar użytkownika
mani3kxc
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 23 sty 2011, 19:20
Team: UFO Team
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Jak zamocować vario + nawigacje z LK8000

Post autor: mani3kxc » 10 lip 2013, 09:23

Jeśli nie chcesz stosować przysłony zainwestuj w urządzenie z ekranem fotorefleksyjnym stosowanym np. w Hollux 61CS.
Możesz się zaopatrzyć w takie coś, razem z wbudowanym wario u Jarka na: http://www.goflyinstruments.com/
Świetne urządzenie i bardzo dobra widoczność w pełnym słońcu. Do tego power bank (stosuję 12000mAh).

Jednak...
Jeśli jesteś początkującym, moim zdaniem, nie warto. To gadżety, które w niczym Ci nie pomogą, a tylko będą Cie rozpraszały i wręcz upośledzały (nie przesadzę, jeśli powiem, że podczas lotu wykorzystasz do 5 % funkcji które oferuje LK8000).
W zupełności wystarczy Vario i ewentualnie podstawowy GPS do sprawdzania prędkości i posiłkowania się w ustaleniu kierunku wiatru nad lądowiskiem.
Pozdrawiam,
Mariusz
paralotniarz.com.pl

ODPOWIEDZ