Puchar Beskidu Wyspowego zawody online -glosowanie

Terminy zebrań, pikników, zawodów i innych imprez.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Puchar Beskidu Wyspowego zawody online -glosowanie

Post autor: Robsono » 15 paź 2013, 08:44

Jestem nowy i zgadzam się ze skladka ok ale kto będzie sprawdzał papiery na startowisku? Ze niby sami siebie pilnujemy? Czyli Pan Władek każdego przed startem kontroluje tak? Super i jeszcze może sprawdzać czy jest trzeźwy i ilość dzieci na utrzymaniu? oraz symboliczne ostatnie namaszczenie :) pozdrawiam kiedy jakaś akcja porządkowa na startowiskach?
Ostatnio zmieniony 15 paź 2013, 09:11 przez Robsono, łącznie zmieniany 1 raz.

czang
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 359
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:32
Glajt: Nova Mentor 2
Uprząż: Supair Skypper
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Beskidu Wyspowego zawody online -glosowanie

Post autor: czang » 15 paź 2013, 08:58

co do opłat to ja się za to wezmę od przyszłego sezonu,mam zaprzyjaźnoną firmę windykacyjną,nazywa się chłopaki z miasta ;-)

Awatar użytkownika
Guma
Pilot - Gawędziarz
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Glajt: Sol Ellus 4 L
Uprząż: Scootair Fishbed

Re: Puchar Beskidu Wyspowego zawody online -glosowanie

Post autor: Guma » 16 paź 2013, 13:15

Nie rozumiem w czym problem przecież każdy (no chyba że nie :mrgreen: ) ma ŚK i opłacone OC
W razie wątpliwości komisja zajmująca się zawodami może poprosić pacjenta o pokazanie papierów i po krzyku
Mnie osobiście to nie zwilża bo cienki zawodnik jestem a loty tak se wrzucam bo lubię :)

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: Puchar Beskidu Wyspowego zawody online -glosowanie

Post autor: Marcin Kalamat » 14 sty 2014, 09:00

Nikt nie będzie sprawdzał czy ktoś ma papiery na latanie ,ale każdy powinien je mieć i OC ,dla bezpieczeństwa swojego i innych,dam wam przykład :zderzają się dwie paralotnie latające na Szczeblu pilot 1 ma OC i papiery ,pilot 2 nie ma papierów i OC ,obu pilotom nic się nie stało (na szczęście) tylko że lądowali w lesie i pilot 1 ma zniszczona paralotnie i chce pokryć naprawe z OC pilota 2 ponieważ to pilot 2 spowodował kolizję ,co sie może okazać ?że ubezpieczyciel nie wypłaci kosztów naprawy bo pilot 2 nie był ubezpieczony i nie ma skąd pokryć szkód ,oczywiście w takim przypadku można iść na ugodę jeśli pilot 2 z własnej kieszeni pokryje pilotowi 1 koszty naprawy,ale co by było jeśli wypadek byłby ze skutkiem śmiertelnym lub stałym inwalidztwem ?Strach pomyśleć .Lata nas coraz więcej i będzie coraz więcej wypadków ,w tamtym roku było 1 zderzenie na Szczeblu i 1 lądowanie na drutach które skończyło sie popażeniem 70% ciała (otarcie o śmierć).Oczywiście było jeszcze pare przypadków lądowania na drzewach ,które skończyły się tylko zdjęciem paralotni i lekko stłuczonej pupci :lol:

ODPOWIEDZ