Film> ,,Extermalny lot Staszka,, Ćwilin 05.11.2011r.

Kto i gdzie poleciał? Wrażenia z lotu.
Oraz Wasze zdjęcia i filmy.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: Film> ,,Extermalny lot Staszka,, Ćwilin 05.11.2011r.

Post autor: Marcin Kalamat » 09 lis 2011, 23:15

oglądnąłem cały film i według mnie Staszek już latając w kotle ćwilina który jest wystawiony na SE latał już ekstremalnie nisko zahaczając uprzężą o czubki drzew wg mnie to już był sygnał do odejścia do lądowania ,za późno się zdecydował i było coraz gorzej z wysokością ,do tego nie latał na swoim apco ,które dobrze zna i nie ma się tu co pienić kto miał rację .

Awatar użytkownika
13vajper
Glajciarz
Posty: 244
Rejestracja: 09 lut 2011, 08:19
Glajt: Ozone Delta,Sol Torck
Uprząż: AVA SPORT SAMURAJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Film> ,,Extermalny lot Staszka,, Ćwilin 05.11.2011r.

Post autor: 13vajper » 10 lis 2011, 07:20

Co do ogłoszonego na wstępie konkursu, / choć nie zamykam wątku dyskusji / ogłaszam jego uroczyste zakończenie.
Najbliżej prawdy byli jednocześnie :D :o
1). Paweł 3apik - który wykazał się refleksem w odpowiedzi.
2). Bartek Bieri13 - który był wnikliwym obserwatorem oglądanego materiału.

Przyznaję dwie równorzędne nagrody obu laureatom konkursu, z dodatkiem dla Pawła za szybkość odpowiedzi.

Niespodzianki są do odebrania w dogodnym dla zwycięzców terminie i miejscu.

Gratuluję zwycięzcom. :D :) ;)
Piotr vajper
Flying Dragons Krakow Team

Awatar użytkownika
Padre
Pilot - Gawędziarz
Posty: 114
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:13
Glajt: Advance Sigma 7
Uprząż: Woody Valley GTO
Lokalizacja: Myślenice

Re: Film> ,,Extermalny lot Staszka,, Ćwilin 05.11.2011r.

Post autor: Padre » 10 lis 2011, 07:45

A ja zdradzę tajemnice... nagroda będzie lot w tandemie z Panem Staszkiem....... oczywiście na Ćwilinie :)

Awatar użytkownika
13vajper
Glajciarz
Posty: 244
Rejestracja: 09 lut 2011, 08:19
Glajt: Ozone Delta,Sol Torck
Uprząż: AVA SPORT SAMURAJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Film> ,,Extermalny lot Staszka,, Ćwilin 05.11.2011r.

Post autor: 13vajper » 10 lis 2011, 08:09

Reasumując: wnioski do filmu. :o
Marcin ma tu rację - była to sprawa decyzji, choć z tego filmu jednoznacznie to nie wynika.
Ponieważ montując film znam cały materiał . Mogę tylko powiedzieć, to co oglądamy pod koniec filmu, to już skutek.Kiedyś przy okazji obejrzymy cały materiał, aby dogłębnie zrozumieć zagadnienie i nie wyciągać pochopnych wniosków!
W pewnym momencie wiatr zmienił kierunek na ,,ES,, i się nasilał - Staszek leciał prawym grzbietem w stronę małego Ćilinka i gdyby tą koncepcję utrzymał, prawdo podobnie lądował by za Ćwilinkiem przy głównej drodze, po torbie przed tą małą górką, która w tym momencie stała się zawietrzną, był w jego locie taki moment powrotu pod górę, zreszto w myśl zasady, jak cię dusi to do stoku, jak nadal dusi to jak to mówią Niemcy ,,FUSZ, FUSZ,, / doznaliśmy tego wraz z 3 kolegami, a waliło tam jak by się wściekło i duszenie całkiem stresujące - cała bela - stanie miejscu i w dół /
Staszek poszedł w lewo i to był błąd - tam było tylko duszenie, w tym wypadku można mówić o niefarcie według wszelkich wskazań właśnie przy zmianie kierunku wiatru na ,,ES,, tamta strona powinna zadziałać.
Za Staszkiem, jakieś 500m leciał nieszczęsny Wojtek - który nie doleciał / mam to nagrane choć w znacznej odległości ode mnie. :oops: :o
Jednak wszystko się fajnie skończyło, a ile dyskusji? A ile wskazówek,rozwiązań? :o
Myślę też, że odrobiliśmy wszyscy pracę domową z lekcji ,,Trudności i niebezpieczne stany lotu, podejmowanie decyzji i ich konsekwencje w BESKIDZIE WYSPOWYM ,, ;)
Teraz o zaczerpniętą wiedzę z materiału i burzliwej dyskusji jesteśmy trochę mądrzejsi - podobne sytuacje napotkamy w naszym lataniu i oby wszystkie kończyły się szczęśliwie a nasze latanie stawało się coraz bardziej perfekcyjne i bezpieczne.
Czego serdecznie wszystkim uczestnikom dyskusji życzę wraz z kolegami SPBW.
Piotr vajper
Flying Dragons Krakow Team

Awatar użytkownika
jerzu
Pilot - Gawędziarz
Posty: 120
Rejestracja: 14 sty 2011, 18:19
Glajt: GIN Boomerang X
Uprząż: Advance Impress 2
Team: UFO Team
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Film> ,,Extermalny lot Staszka,, Ćwilin 05.11.2011r.

Post autor: jerzu » 10 lis 2011, 14:08

Latanie będzie bezpieczne wtedy, kiedy ludzie mający o nim nikłe pojęcie przestaną uczyć innych. Jeśli chodzi o dziwne techniki uzyskiwania lepszej doskonałości, to jest na świecie paru szpeców, którzy trochę siedzą w temacie i ich nie odkryli. To jest jakaś nowa teoria krzywej biegunowej, może będzie teorią na miarę teorii Einsteina. :D
Proponuje wyjść z tym na pl.rec.paralotnie :)

Pozdrawiam
jerzu

Awatar użytkownika
Piotr Klimek
Członek zarządu SPBW
Posty: 471
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:27
Glajt: Ozone Delta2
Uprząż: AVA Tanto Race
Telefon: 502 357 864
Team: SPBW
Lokalizacja: Kraków, Mszana Dolna

Re: Film> ,,Extermalny lot Staszka,, Ćwilin 05.11.2011r.

Post autor: Piotr Klimek » 10 lis 2011, 18:10

mani3kxc pisze:Z uwagi na nieprzewidziane i podyktowane emocjami odstępstwo od tematu, przenoszę w niepamięć naszą kłótnię.
Ze swojej strony przepraszam, za wybryk, który nie powinien mieć miejsca na forum i usuwam treść postów które budzą wątpliwości.

Przejdźmy teraz do oceny filmu... ;)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzięki Maniek że wprowadziłeś dobry obyczaj. Uspokojenie emocji zrobiło wątek bardziej merytoryczny (oprócz przytyków Jerza - no ale on Vejpera nie trawi)
Kłócmy się o coś a nie przeciw komuś

Co do latania w tym dniu z Ćwilina, to samo dojście do lądowiska było konsekwencją wcześniejszego błędu Staszka (i Wojtka) o wyborze drogi dolotu. Reszta jest na filmie...
Piotr
(>

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: Film> ,,Extermalny lot Staszka,, Ćwilin 05.11.2011r.

Post autor: 3apik » 10 lis 2011, 20:22

jerzu pisze:Latanie będzie bezpieczne wtedy, kiedy ludzie mający o nim nikłe pojęcie przestaną uczyć innych.


Ostre słowa jak na siedmiolatkę :lol:

qcumber
Student
Posty: 44
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:35

Re: Film> ,,Extermalny lot Staszka,, Ćwilin 05.11.2011r.

Post autor: qcumber » 10 lis 2011, 21:02

Witam.

To była poważna awaria procedury lądowania i planowania lotu, moim zdaniem.

Pozdrawiam :D

Przedskoczek Mariusz

Re: Film> ,,Extermalny lot Staszka,, Ćwilin 05.11.2011r.

Post autor: Przedskoczek Mariusz » 10 lis 2011, 23:43

Hej!
Nom hmn brak słów!To jest horror ...:( ps, film naprawdę daje do myslenia, bo kapitalny pilot i waruyn dziwny, a te przejścia nad smrekami, a to czy i owo ? z mojej strony PEŁEN Szacunek !!!! Pozdro. Mariusz Krupa

Ruslan Bushchak
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 06 lis 2011, 22:46
Glajt: SOL Torck2
Uprząż: AVA Tanto, SOL CXC

Re: Film> ,,Extermalny lot Staszka,, Ćwilin 05.11.2011r.

Post autor: Ruslan Bushchak » 11 lis 2011, 08:38

Viper mam do ciebie prośbę. Widziałem ze filmowałeś ba gopro, czy możesz wyłożyć cały film na youtube bez obróbki. JA dawałem takie filmiki po 30 minut, na przykład taki
http://www.youtube.com/watch?v=bCePZPeJ ... re=related
Zupełnie inaczej ogląda się materiał z latania jak był w realu a inaczej jak jest zmontowany. Mi chodzi o filmik z realu bez montażu, ok?
Pozdrawiam Ruslan

ODPOWIEDZ