Startowisko na Lubogoszczy.

Dyskusje o miejscach w których latamy.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
13vajper
Glajciarz
Posty: 244
Rejestracja: 09 lut 2011, 08:19
Glajt: Ozone Delta,Sol Torck
Uprząż: AVA SPORT SAMURAJ
Lokalizacja: Kraków

Startowisko na Lubogoszczy.

Post autor: 13vajper » 14 mar 2011, 14:32

Jest już nie tylko szansa ale namacalny fakt możliwości startu z Lubogoszczy ,,ES,, 15min podejścia - czekamy na kierunek. :-)
Pozdrawiam
vajper
Piotr vajper
Flying Dragons Krakow Team

rycek
Pilot - Gawędziarz
Posty: 161
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:20
Glajt: Ozone Rush 3
Telefon: 50205214dwa
Lokalizacja: Kraków

Re: Startowisko na Lubogoszczy.

Post autor: rycek » 14 mar 2011, 18:27

No to super :D , czy na czyste S też będzie można tam latać?
Pozdrawiam
Rysiek

Awatar użytkownika
13vajper
Glajciarz
Posty: 244
Rejestracja: 09 lut 2011, 08:19
Glajt: Ozone Delta,Sol Torck
Uprząż: AVA SPORT SAMURAJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Startowisko na Lubogoszczy.

Post autor: 13vajper » 14 mar 2011, 21:34

Rysiu - jeszcze nie wiem precyzyjnie start myślę że ,,ES,, na S nie wiem musimy to teraz sprawdzić ciałem jest tam wąwóz po prawej przy starcie nie wiem czy nie będą robiły się rotory czekam na SE jakieś 2/3m i zobaczymy. :P :o
Piotr vajper
Flying Dragons Krakow Team

rycek
Pilot - Gawędziarz
Posty: 161
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:20
Glajt: Ozone Rush 3
Telefon: 50205214dwa
Lokalizacja: Kraków

Re: Startowisko na Lubogoszczy.

Post autor: rycek » 14 mar 2011, 22:26

Dzięki Piotrze. No to czekamy na "ES", które może będzie wcześniej niż na jesieni ;) i sprawdzamy.
Rysiek

yagyelsky
Gawędziarz
Posty: 62
Rejestracja: 30 sty 2011, 11:54
Glajt: Nova Mamboo
Uprząż: Sup'Air Randonneuse
Lokalizacja: Kraków

Re: Startowisko na Lubogoszczy.

Post autor: yagyelsky » 15 mar 2011, 09:50

Witam!
Początkujący prosi o więcej informacji na temat dotarcia na start, albo może lepiej włączyć Lubogoszcz do miejsc opisanych na stronie, byłoby czytelniej...
Podrawiam!

Awatar użytkownika
Piotr Klimek
Członek zarządu SPBW
Posty: 471
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:27
Glajt: Ozone Delta2
Uprząż: AVA Tanto Race
Telefon: 502 357 864
Team: SPBW
Lokalizacja: Kraków, Mszana Dolna

Re: Startowisko na Lubogoszczy.

Post autor: Piotr Klimek » 15 mar 2011, 18:12

[quote="yagyelsky"]Witam!
Początkujący prosi o więcej informacji na temat dotarcia na start, albo może lepiej włączyć Lubogoszcz do miejsc opisanych na stronie, byłoby czytelniej...

----------------------------------------------------------------------------
Noo, nie tak szybko z tym startowiskiem. Najpierw trzeba wystartować, potem oblatać na żaglu i w termie, a dopiero wtedy można oficjalnie polecać je innym (zwłaszcza początkującym - bez urazy..).
Koło tego tematu chodzimy już dwa lata i nikomu nie przysłuży, jeśli ktoś by się tam teraz rozwalił. Poczekajcie jeszcze chwilę, na pewno damy znac.
Piotr v-ce p.SPBW
(>

Awatar użytkownika
mani3kxc
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 23 sty 2011, 19:20
Team: UFO Team
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Startowisko na Lubogoszczy.

Post autor: mani3kxc » 15 mar 2011, 18:22

Chętnie pomogę w oblatywaniu, trzeba tylko poczekać na w miarę stabilny kierunek.

Jaka tam jest deniwelacja do potencjalnego lądowiska?
Pozdrawiam,
Mariusz
paralotniarz.com.pl

Awatar użytkownika
Piotr Klimek
Członek zarządu SPBW
Posty: 471
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:27
Glajt: Ozone Delta2
Uprząż: AVA Tanto Race
Telefon: 502 357 864
Team: SPBW
Lokalizacja: Kraków, Mszana Dolna

Re: Startowisko na Lubogoszczy.

Post autor: Piotr Klimek » 16 mar 2011, 23:37

mani3k pisze:Chętnie pomogę w oblatywaniu, trzeba tylko poczekać na w miarę stabilny kierunek.

Jaka tam jest deniwelacja do potencjalnego lądowiska?

---------------------------------------------------------------------------
Mariusz, potencjalny start jest na wysokości Spyrkowej a najbliższe łąki na lądowisko są około 100 m poniżej. Uważam że po doskonałości doleci sie nawet do centrum Mszany - tylko po co? ;)
Wbrew pozorom uważam że Lubogoszcz nie będzie taką łatwą górą na żagiel od południa. Ale dopiero jak oblatamy to bądziemy mogli się mądrzyć.
Tak więc czekamy na odpowiedni kierunek..
Piotr
(>

yagyelsky
Gawędziarz
Posty: 62
Rejestracja: 30 sty 2011, 11:54
Glajt: Nova Mamboo
Uprząż: Sup'Air Randonneuse
Lokalizacja: Kraków

Re: Startowisko na Lubogoszczy.

Post autor: yagyelsky » 24 maja 2011, 16:39

Witam!
No i jak z tym startowiskiem, udało się oblatać w niedzielę?
Pozdro!

Piotr
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:37
Glajt: Wings of Change Taifun

Re: Startowisko na Lubogoszczy.

Post autor: Piotr » 27 cze 2011, 09:48

heh Lubogoszcz...na tej zacnej górce bywałem w zeszłą wiosnę, lato i jesień za każdym razem jak był południowo podobny kierunek. Niestety ciężka to górka, jak jest lekka odchyłka to wiatr lubi tam nieco ślizgać po zboczu z tego co zauważyłem. Zazwyczaj wiało za słabo i mimo że przyjemnie się leciało na poczatku to jak już nadleciało się nad płaszczyznę wyprzedzającą las było mocne duszenie i trza lądować ... strasznie długie to wypłaszczenie. RAZ jednak udało mi się wylecieć nad ten lasek. Niestety jeszcze było za wcześnie i w sumie to był tam taki przelot nad nim. Co prawda nie jestem jeszcze doświadczony, ale poczułem, że gdyby było minimalnie mocniej albo termika jakaś, której jeszcze wtedy za bardzo nie było (koło południa) bądź ja nie umiałem "znaleźć". Miałem jedną sytuacje nieco wcześniej że o dziwo pięknie się leciało żadnego duszenia, nic ale dolatuje jakieś 20-30m od lasku a tu zupełnie nic, jestem z 5m nad ziemią prawie równo z drzewami a tu nic nie chce brać :) troche mi się ciepło zrobiło i obczaiłem taką drogę znajdującą się o 90st od mojego lotu na prawo której zakończeniem była łąka w lecie. No to było to jedyne wyjście, spodziewałem się rotorów itp ale o dziwo wylądowałem idealnie na środku i na paluszkach :) jednak to jest dobra nauka dla mnie na tej górze, że albo lądować wcześniej jak się nie jest pewnym że się człowiek zabierze i absolutnie nie iść na styk, że może mnie coś tam w ostatniej chwili weźmie zwłaszcza jak się jej nie zna i nie wiadomo jakie prądy powietrzne tam dalej nad lasem działają i jaką wysokosć trzeba mieć. Poza tymi wydarzeniami mimo wszystko uważam że ta górka ma w sobie coś i jakby się jakiemuś doświadczonemu pilotowi udało ją przetestować to byłoby rewelacyjnie. Pola fakt są jakieś 100m niżej, ale są też awaryjnie polany, niestety nie koszone całkiem u podnóża góry zaraz przy ulicy Spadochroniarzy ciągnął się setki metrów a szerokie też są i to miejscami też na oko jakieś nawet i 100m może i więcej nawet (nie moge dokładnie powiedzieć bo jedynie z boku patrzyłem, nie wchodziłem tam z racji dziadostwa zarośniętej trawy itp.)

AA jeszcze co do samego nazewnictwa, ponoć Lubogoszcz jest rodzaju męskiego :D więc mówi się "na Lubogoszczu" "z Lubogoszcza" itp tak słyszałem i tak podobno jest oficjalnie ;)

ODPOWIEDZ