radio 2 zakresowe

j/w

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
pawelsport
Nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 14 mar 2012, 15:27
Glajt: Swing Mistral 4
Uprząż: Independence Flexon
Lokalizacja: dąbrowa Górnicza

radio 2 zakresowe

Post autor: pawelsport » 05 kwie 2012, 11:27

Witam mam pytanie czy ktoś użytkuje radio woxung 2 zakresowe lub Baofeng UV-3R mark II U jeśli tak to proszę o opinie czy warto
http://allegro.pl/baofeng-uv-3r-mark-ii ... 63303.html
http://allegro.pl/wouxun-kg-889-vhf-uhf ... 01275.html

z góry dziękuję

szymon.strus
I Wiceprezes SPBW
Posty: 929
Rejestracja: 16 lip 2011, 18:30
Glajt: Ozone Rush 3
Uprząż: Gin Genie Race II
Telefon: 783332234

Re: radio 2 zakresowe

Post autor: szymon.strus » 05 kwie 2012, 12:54

Hej

Wydaje mi sie ze jak na nasze potrzeby to Baofeng daje najlepszy stosunek ceny do jakosci. Jest to oczywiscie chinszczyzna straszna i plastikowe to radyjko jest okrutnie ;) ale za ta cene nie ma co sie spodziewac cudow. Ostatnio wiszac nad Snieznica slyszalem chlopakow z okolic Zaru wiec nawet na fabrycznej antenie daje rade (mozna ja wymienic na jakas sensowniejsza). Ma 2 zakresy, mozna podpinac jakies zabawki jak zewnetrzne gruszki albo zestawy sluchawkowe. Jak nie zalezy ci na gwarancji mozna kupic za jakies 35 USD na ebay'u prosto z Chin, paczka idzie jakies 2 tygodnie.

pozdro,
Szymon

Awatar użytkownika
Padre
Pilot - Gawędziarz
Posty: 114
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:13
Glajt: Advance Sigma 7
Uprząż: Woody Valley GTO
Lokalizacja: Myślenice

Re: radio 2 zakresowe

Post autor: Padre » 05 kwie 2012, 15:06

Hejka, nie znam się na Baofeng ale doradzę z mojej perspektywy.
Uwielbiam radia które mają wtyczkę lub przejściówkę pod zestawy słuchawkowe navcomm. Z tego co wiem to Navcomm i Wouxun mają uniwersalne.
Ja osobiście myślałem o kupno tego: Intek KT-950EE ale też mogą być jaja z zestawem.
Dlaczego zwracam na to uwagę?
Jako drugie radio mam puxinga px2r i niestety nie da się w ogóle dokupić zestawu słuchawkowego.
Uważam w lataniu często padają te zestawy więc warto jest upewnić się że dasz rade dokupić to gdy będzie taka potrzeba.
Poza tym dużym ułatwieniem jest navcomma ptt na kablu przy rękawiczce.

Awatar użytkownika
William
Pilot - Gawędziarz
Posty: 123
Rejestracja: 26 sty 2011, 13:13
Glajt: Freex Serum
Uprząż: Woody Valley Velvet
Lokalizacja: Bochnia

Re: radio 2 zakresowe

Post autor: William » 05 kwie 2012, 16:21

Ja mam puxinga px2r i dostałem w zestawie do radia zestaw słuchawkowy
Paralotniarze nie umierają, idą do piekła bo tam jest dobra terma :-)

karolw
Gawędziarz
Posty: 62
Rejestracja: 17 kwie 2011, 21:03
Glajt: Axis Pluto II
Uprząż: Ava Sport Sprinter
Lokalizacja: Kraków

Re: radio 2 zakresowe

Post autor: karolw » 05 kwie 2012, 18:36

Czolem,

Ja mam Wouxun od prawie 3 lat i nie ma z nim zadnych problemow. Moze tyle, ze trzeba pamietac o ladowaniu baterii, bo sie przez tydzien wyladowywuje lub wyjmowac baterie z radia na czas nieuzywania ...

Co do zestawow sluchawkowych, to jak nie ma fabrycznego, to zawsze mozna go sobie samemu zrobic. Jak by ktos potrzebowal pomocy to dajcie znac na priva. Zestaw Navcoma mozna dopasowac do kazdego radia, to kwestia tylko i wylacznie przerobienia wtyczki...

Pozdr,
Karol

Awatar użytkownika
pawelsport
Nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 14 mar 2012, 15:27
Glajt: Swing Mistral 4
Uprząż: Independence Flexon
Lokalizacja: dąbrowa Górnicza

Re: radio 2 zakresowe

Post autor: pawelsport » 05 kwie 2012, 22:05

Dziękuję za pomoc, fajnie usłyszeć że radia w tej cenie są coś warte. Jajka drożeją :) to i z kasą krucho a radio musi byś tym bardziej w maju w Bassano. Jeszcze raz wielkie dzięki Pozdrawiam

Witek
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2011, 18:17
Glajt: Swing Mistral 4
Uprząż: WV X-Rated 4

Re: radio 2 zakresowe

Post autor: Witek » 07 kwie 2012, 20:32

karolw
Witaj..jezeli jestes elektronikiem chetnie zlece Ci wykonanie zestawu sluchawkowego do radia baofeng uv 3r
posiadam zestaw rozlutowany sparawny navcomm z tego co slyszalem potrzebna jest ingerencja w radiu
ja wykonalem prototyp i bardzo cicho chodzilo na tym zestawie posiadam wszystkie schematy polaczen zarowno radia jak i zestwu sluchawkowego..niestety nie posiadam wolnego czasu i odpowiedniego sprzetu by sie tym osobiscie zajac
pozdrawiam Witek


wyslalem CI maila ale nie wiem dlaczego jest w zakladce do wyslania

Awatar użytkownika
mani3kxc
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 23 sty 2011, 19:20
Team: UFO Team
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: radio 2 zakresowe

Post autor: mani3kxc » 08 kwie 2012, 09:07

Wiadomosc jest do wyslania, poniewaz czeka na uzytkownika do momentu az ten sie zaloguje. Dopiero po zalogowaniu adresata wiadomosc zostaja przeslana.
Pozdrawiam,
Mariusz
paralotniarz.com.pl

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: radio 2 zakresowe

Post autor: eltomek » 08 kwie 2012, 14:49

pawelsport pisze:Dziękuję za pomoc, fajnie usłyszeć że radia w tej cenie są coś warte. Jajka drożeją :) to i z kasą krucho a radio musi byś tym bardziej w maju w Bassano. Jeszcze raz wielkie dzięki Pozdrawiam


Ja zamowilem koncem marca Baofenga uv-5r, zaplacilem w sumie niecale 180zł. Jeszcze nie doszedł, ale porownujac to do 400zł za Wouxuna jakiby plastikowy nie był, jak tylko dogadam się z rozmówcami będzie git ;-)

ODPOWIEDZ