Mechanik paralotniowy.

Kto pyta nie błądzi.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
nawrocki
Nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2011, 20:51
Glajt: Axis Vega II
Uprząż: Advance Impress II
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mechanik paralotniowy.

Post autor: nawrocki » 29 mar 2012, 08:16

A dzwoniłeś do Leszka Mańkowskiego ? On jest chyba najbliżej od Ciebie. Nie sądzę żeby marka skrzydła miała tu jakieś znaczenie. Musi się komuś chcieć to zeszyć lub ewentualnie wymienić bryt.
Pozdro.
T.

Awatar użytkownika
William
Pilot - Gawędziarz
Posty: 123
Rejestracja: 26 sty 2011, 13:13
Glajt: Freex Serum
Uprząż: Woody Valley Velvet
Lokalizacja: Bochnia

Re: Mechanik paralotniowy.

Post autor: William » 29 mar 2012, 15:25

Dzwoniłem do Mańkowskiego, ale jest zagranicą i nie mógł rozmawiać.
Do Zarzeckiego emaila napisałem no i on mi to naprawi :-) Tylko dopiero w następnym tygodniu będę znał szczegóły, bo też jest zagranicą.
Paralotniarze nie umierają, idą do piekła bo tam jest dobra terma :-)

Awatar użytkownika
mani3kxc
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 23 sty 2011, 19:20
Team: UFO Team
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Mechanik paralotniowy.

Post autor: mani3kxc » 29 mar 2012, 18:45

Gajwer to dobra firma.
Miesiąc temu robiłem u Niego pełny przegląd skrzydła, nawet dzwonił i pytał czy odpowiada mi kolor linek jakie wstawi po zrywaniu :)

Co do Bronka Korca jestem trochę zdziwiony bo złego słowa nie mogę na niego powiedzieć.
Pamiętam, że drobne naprawy robił szybko na miejscu i za darmo nawet.
Pozdrawiam,
Mariusz
paralotniarz.com.pl

Awatar użytkownika
shBash
Pilot - Gawędziarz
Posty: 110
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:55
Glajt: Up Summit XC2
Uprząż: Nearbirds Zippy

Re: Mechanik paralotniowy.

Post autor: shBash » 29 mar 2012, 19:39

William pisze:Dzwoniłem do Mańkowskiego, ale jest zagranicą i nie mógł rozmawiać.
Do Zarzeckiego emaila napisałem no i on mi to naprawi :-) Tylko dopiero w następnym tygodniu będę znał szczegóły, bo też jest zagranicą.

No i gitara :) Mam nadzieje, ze sie nie obraziles na Snieznice.. to fajna gora jest :)
Pozdrawiam,
Pawel

Awatar użytkownika
Siwy
Glajciarz którego nie składa
Posty: 280
Rejestracja: 03 kwie 2011, 20:46
Glajt: Trango X-Race
Team: Ufo Team
Lokalizacja: Kraków

Re: Mechanik paralotniowy.

Post autor: Siwy » 29 mar 2012, 20:22

Nie pisałem o Bronku tylko o jego synu Jarku bo to on teraz przejął warsztacik tatusia. W pucharze zimowym rozpieprzyłem glajta i od razu wysłałem go do Korca. Po kilku dniach zadzwoniłem do niego i powiedział, że jemu się nie opłaca tego szyć i naprawiać bo woli robić przeglądy niż siedzieć nad maszyną :shock: Powiem szczerze, że po tych wszystkich dobrych opiniach jakie słyszałem na jego temat to po tym co mi powiedział szczena mi opadła. Prośby i dalsze namowy nic nie dały .... A stary już nie szyje
tel. 664 026 369

Awatar użytkownika
flaytec
Pilot - Gawędziarz
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2012, 15:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mechanik paralotniowy.

Post autor: flaytec » 29 mar 2012, 21:18

Ja tam mam inne zdanie.
Kiedyś z 6 lat temu potrzebowałem kilka linek to stwierdził ze mi nie dorobi bo mój centymetr może się roznić od jego....Ja mu na to ze : fizycznie na długości 8m ile ma przeciętna linka nie ma szans by nawet Chińska miarka z bazaru pokazała wiekszą róznice niż 1cm.Stwierdził ze nie i koniec i ze on ma racje... :?
No to wyszukałem w dokładnych danych producenta ze długości linek w paralotniach mają zakres błędu 2cm i nie ma taka różnica w długości linki żadnego znaczenia...no ale Pan wolał sie wywyzszyć i ma swoje zasady sprzedaży których ja zdecydowanie nie akceptowałem.

Zamówiłem więc linke na metry u Dudka i sam zszyłem pentelki.

Od tej pory wszystkie naprawy ,rozdarcia itp robię sam. ;)
Tel 534179725 Sciągam glajty z drzew.18 lat doświadczenia w wspinaniu i pracach wysokościowych .Wpiszcie sobie numer do koma i oby się nigdy nie przydał.

Awatar użytkownika
nawrocki
Nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2011, 20:51
Glajt: Axis Vega II
Uprząż: Advance Impress II
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mechanik paralotniowy.

Post autor: nawrocki » 29 mar 2012, 21:28

Mają tolerancję 2 cm jak są nowe. W używanym skrzydle może być różnie a zależy od tego w jakich warunkach skrzydło było używane i na ilu drzewach wisiało :). A że Korzec to filozof to inna sprawa. Jak wymieniałem linki w Novej to ile się on nagadał na tego Papesha, że taki i owaki a wszystko przez głupią jedną pętelkę więcej na deltce co to Nova nawija.
Pozdro.
T.

p.s. piszę o starszym z p. Korców

Awatar użytkownika
William
Pilot - Gawędziarz
Posty: 123
Rejestracja: 26 sty 2011, 13:13
Glajt: Freex Serum
Uprząż: Woody Valley Velvet
Lokalizacja: Bochnia

Re: Mechanik paralotniowy.

Post autor: William » 31 mar 2012, 12:23

Nie zraziłem się do Śnieżnicy, też ją bardzo lubię. Jest to pierwsza góra w BW na której latałem, jeszcze na Edel Atlas :-)
Paralotniarze nie umierają, idą do piekła bo tam jest dobra terma :-)

ODPOWIEDZ