Puchar Beskidu Wyspowego 2016 - zaczynamy rejestrację

Czyli tylko zdrowa rywalizacja.
Podforum traktujące o zawodach odbywających się nie tylko w naszych okolicach. Informacje o zbliżających się imprezach jak i tych które już się odbyły. Mile widziane również porady związane z lataniem zawodniczym,

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
mani3kxc
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 23 sty 2011, 19:20
Team: UFO Team
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Puchar Beskidu Wyspowego 2016 - zaczynamy rejestrację

Post autor: mani3kxc » 25 mar 2016, 10:44

Cześć,

Rusza strona pucharu, zapraszam do rejestracji:

http://puchar.spbw.pl
Pozdrawiam,
Mariusz
paralotniarz.com.pl

szakal
Student
Posty: 41
Rejestracja: 04 lip 2013, 09:32
Glajt: Nova Mentor 2
Uprząż: Advance Impress 3
Telefon: 693 998 zero71
Lokalizacja: Kraków (Prądnik Czerwony)

Re: Puchar Beskidu Wyspowego 2016 - zaczynamy rejestrację

Post autor: szakal » 26 mar 2016, 16:23

Ze względu na to że żaden ze mnie przelotowe nie myślę nawet o starcie w zawodach choć wiem że mogą brać w nim udział amatorzy. Mimo wszystko chciałbym zapytać czy? Zwykle ubezpieczenie w finansowej chacie ale nie to dla zawodników wystarczy czy trzeba by coś dokupić? I kolejne pytanie czy w dniach zawodów inni piloci nie biorący udział w zawodach też będą mogli latać?
Pozdrawiam.
Jacek

Awatar użytkownika
Winger
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 386
Rejestracja: 10 maja 2013, 21:57
Glajt: UP Meru
Uprząż: WV XR-7
Telefon: pięćset 378 53 jeden
Team: UFO Team
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie

Re: Puchar Beskidu Wyspowego 2016 - zaczynamy rejestrację

Post autor: Winger » 26 mar 2016, 16:49

Zwykle ubezpieczenie w finansowej chacie ale nie to dla zawodników wystarczy czy trzeba by coś dokupić?


Wystarczy. OC to OC.

I kolejne pytanie czy w dniach zawodów inni piloci nie biorący udział w zawodach też będą mogli latać?


Prawdopodobnie do czasu zamknięcia okna startowego, lub do chwili gdy ostatni zawodnik znajdzie się w powietrzu, startowisko będzie zarezerwowane dla zawodników. Może będzie 'dziura' podczas której będzie można odpalić, ale jak zawodnicy nie będą chcieli startować to znaczy że średni sens odpalania. Na pewno zawodnicy będą mieć gwarantowane pierwszeństwo, no i wywózki na start czy zwózki z przelotów też tylko dla nich.

Ze względu na to że żaden ze mnie przelotowe nie myślę nawet o starcie w zawodach


Startuj i się nie zastanawiaj. Ja pierwszy raz "oderwałem" się od górki jakiś rok temu, a po dwóch miesiącach w Pucharze Beskidu doleciałem do mety, robiąc jednocześnie tego dnia swoją życiówkę.
Masz gwarantowane że jak zawody się odbędą to pogoda będzie OK, zwózka zagwarantowana, task rozpisany adekwatnie, niebo będzie pełne ludzi więc idealne warunki do podpatrywania i nauki bez stresu.
Pozdrawiam,
Arkadiusz 'Winger' Ślusarczyk

xcspike
Gawędziarz
Posty: 85
Rejestracja: 01 lut 2011, 14:16

Re: Puchar Beskidu Wyspowego 2016 - zaczynamy rejestrację

Post autor: xcspike » 29 mar 2016, 20:53

Musimy jak co roku ustalić limit uczestników na 50 osób (w tym 10 miejsc dla członków SPBW). Będzie liczyła się kolejność wpłat podczas rejestracji w pierwszym dniu zawodów oraz wcześniejsza rejestracja na stronie zawodów (wymagane). Taka mobilizacja dla spóźnialskich :)

pozdrawiam
Michał 'Spike' Gierlach
UFO Team
SPBW

jasiu
Prezes SPBW
Posty: 236
Rejestracja: 24 lip 2013, 16:19
Glajt: UP Meru
Uprząż: KORTEL Kanibal Race2
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Beskidu Wyspowego 2016 - zaczynamy rejestrację

Post autor: jasiu » 30 mar 2016, 19:02

A jak konkretnie będzie to przebiegało? Pierwsze 50 osób które się zarejestrowały na stronie mają w dniu zawodów czas do którejś godziny żeby zapłacić, a później miejsca się zwalniają dla następnych osób?

Awatar użytkownika
Grzesio RA
Glajciarz którego nie składa
Posty: 330
Rejestracja: 24 lis 2012, 00:18
Glajt: Ozone Enzo
Uprząż: Advance impress 2
Telefon: 880708131
Team: glajt group

Re: Puchar Beskidu Wyspowego 2016 - zaczynamy rejestrację

Post autor: Grzesio RA » 30 mar 2016, 19:30

Bardzo dobre pytanie , mnie też to ciekawi

xcspike
Gawędziarz
Posty: 85
Rejestracja: 01 lut 2011, 14:16

Re: Puchar Beskidu Wyspowego 2016 - zaczynamy rejestrację

Post autor: xcspike » 30 mar 2016, 20:16

Rejestracja na stronie jest wymagana, ale kolejność nie ma znaczenia. Lista potencjalnych uczestników ułatwi mi pracę i będę mógł przygotować plik do obliczania wyników jeszcze w domu.

O tym kto się załapie będzie decydowała kolejność fizycznej rejestracji, wpłacenia wpisowego i wypełnienia papierów na miejscu. Zaczynamy rejestrację o 8.30 i myślę, że kto będzie na tę godzinę to się załapie. Poza tym jak doświadczenie pokazuje, na pewno część ludzi, którzy się zapisali, z jakiś względów nie dotrze na miejsce.

Dlaczego przyjąłem taką formułę. Jak wiecie nie mamy na tyle dużych startowisk, żeby zmieścic 80 czy 100 osób, stąd ten limit. Przedpłaty na konto są tematem problematycznym w przypadku odwołania/przeniesienia imprezy. Kolejność rejestracji na stronie jako kryterium kwalifikacji również się słabo sprawdza, co też już testowaliśmy. Z pierwszej 50-tki przyjeżdża 20-30 osób, a osoby spoza 50-tki wogóle się nie pokazują na miejscu, uważając że tak czy tak się nie załapią. W ten sposób mamy imprezę z kiepską frekwencją.

Ww formuła mobilizuje też do punktualnego pojawienia się w punkcie zbiórki. Co roku już po zamknięciu rejestracji objawiają się spóźnialscy, których ostatecznie zapisujemy, ale znacząco opóźnia to cały proces wywózki a tym samym startu do konkurencji jeśli warun jest dobry od samego rana.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na wszystkie wątpliwości wyczerpująco.

pozdrawiam
Spike

jasiu
Prezes SPBW
Posty: 236
Rejestracja: 24 lip 2013, 16:19
Glajt: UP Meru
Uprząż: KORTEL Kanibal Race2
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Beskidu Wyspowego 2016 - zaczynamy rejestrację

Post autor: jasiu » 31 mar 2016, 13:11

Spike, wszystko jasne, odpowiedziałeś bardzo wyczerpująco :)

Dziękuję i pozdrawiam,
Jasiu

xcspike
Gawędziarz
Posty: 85
Rejestracja: 01 lut 2011, 14:16

Re: Puchar Beskidu Wyspowego 2016 - zaczynamy rejestrację

Post autor: xcspike » 07 kwie 2016, 08:23

W związku z kiepskimi prognozami pogody na najbliższy weekend jesteśmy zmuszeni odwołać Puchar Beskidu Wyspowego (niespodzianka ;))

Termin rezerwowy jest uzależniony od zawodów Karavanke Open, które odbywają się w kolejny weekend w Słowenii. Wybiera się tam rzesza naszych pilotów łącznie z organizatorem :).

Jeśli ww. zawody odbędą się w terminie, wówczas podejmiemy próbę rozegrania PBW w dniach 23-24.04.
W przypadku, gdyby słoweńskie organizator postanowił jednak skorzystać ze swojego terminu rezerwowego, wtedy PBW odbędzie się w dniach 16-17.04

Ostateczną decyzję podamy w najbliższy wtorek tj. 12.04

pzdr
Spike
UFO Team
SPBW

xcspike
Gawędziarz
Posty: 85
Rejestracja: 01 lut 2011, 14:16

Re: Puchar Beskidu Wyspowego 2016 - zaczynamy rejestrację

Post autor: xcspike » 14 kwie 2016, 10:43

Niestety prognozy pogody na nadchodzący weekend nie wyglądają zbyt optymistycznie, wobec czego musimy zrezygnować z próby rozegrania Pucharu Beskidu Wyspowego. Co do ew. kolejnego terminu rezerwowego, informacje przekażemy wkrótce.

ODPOWIEDZ