Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

j/w

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

AndRand
Gawędziarz
Posty: 89
Rejestracja: 16 sie 2013, 20:48
Glajt: NOVA Mentor2
Uprząż: WV Wani
Telefon: Syść9Syść222SyśSyś0

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: AndRand » 27 maja 2014, 17:55

Czy to oznacza, że również z Lendaka będą dane podpięte pod tracki na mapkach xcportalu, jak obecnie z Cietnia?

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: eltomek » 05 lip 2014, 16:48

Heja,
Stacja już na balkonie, w pełni autonomiczna (tzn zasila się z fotoogniwa), wykonuje wszelkie niezbędne pomiary, łączy z serwerem przez sieć GSM, wrzuca tam wyniki (http://meteo.lab42.pl/probes/1 by Lechu), ale także pobiera sobie konfigurację i aktualizację oprogramowania.
To ostatnie zajęło mi ponad 2 miesiące, gdyby tego nie robić to stacja byłaby już gotowa do montażu na górce, ale zysk z takiego mechanizmu jest nie do przecenienia.

Obrazek

Co teraz? Testy, testy, testy, naprawa błędów, stabilizacja całości (jest parę elementów, które wymagają testowania "w polu", a najgorsze co się może zdarzyć to utrata kontaktu ze stacją, to trzeba dobrze przetestować). Najlepszym okresem do testów byłaby zima, ale jednak mam nadzieję zainstalować stację może w sierpniu.

Na biurku mam już kolejny egzemplarz zmontowanej płytki do stacji, na niej będę sobie testował poprawki, a kolega z Hameryki już mi wiezie kolejny wiatraczek, zmontujemy z tego stację na kolejną po Mogielicy górkę (moja preferencja to Szczebel).
Kamerka będzie, ale w przyszłym roku, nie mam teraz czasu na to, wtedy albo dorzucimy do tej stacji, albo jak nie będzie okazji do wspinaczki na maszt czy gdzieś tam to nie będzie, i już :)

Stronka z wynikami jest dziełem tymczasowym, Lechu będzie ją dopracowywał.

Szczególny szacun należy się mojej żonie, mega cierpliwej i wyrozumiałej w tym temacie :-) Kasowo to podliczę, na co mam papiery to pokażę, ale przez te 2 lata kupowania różnych rzeczy poginęła mi większość paragonów, niektóre rzeczy zamawiałem przy okazji dorzucania się do zamówień kumpli.

Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Winger
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 386
Rejestracja: 10 maja 2013, 21:57
Glajt: UP Meru
Uprząż: WV XR-7
Telefon: pięćset 378 53 jeden
Team: UFO Team
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: Winger » 05 lip 2014, 18:08

Gratulacje!

Wrzuć ogólny szacunkowy koszt i dane konta. Wykonałeś niesamowitą robotę, to co widzę mi wystarczy, nie potrzebuję paragonów i rozliczeń żeby dołożyć cegiełkę, a i na pewno sam nie będę.
Pozdrawiam,
Arkadiusz 'Winger' Ślusarczyk

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: eltomek » 05 lip 2014, 18:17

Winger pisze:Gratulacje!

Wrzuć ogólny szacunkowy koszt i dane konta. Wykonałeś niesamowitą robotę, to co widzę mi wystarczy, nie potrzebuję paragonów i rozliczeń żeby dołożyć cegiełkę, a i na pewno sam nie będę.

Dzięki! Kasa będzie jak stacja będzie gotowa do zainstalowania. A koszty oczywiście podam, jak tylko je zbiorę.

AndRand
Gawędziarz
Posty: 89
Rejestracja: 16 sie 2013, 20:48
Glajt: NOVA Mentor2
Uprząż: WV Wani
Telefon: Syść9Syść222SyśSyś0

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: AndRand » 07 lip 2014, 17:39

łączycie siły: http://gdziejestwarun.pl/ ?

Awatar użytkownika
dawid
Przelotowiec
Posty: 531
Rejestracja: 14 sie 2012, 19:53
Glajt: UP Summit XC4
Uprząż: Sup'air Delight II
Telefon: 881 364 szysc 45
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: dawid » 14 lip 2014, 21:57

Świetna robota, po raz wtóry gratuluję determinacji. A cegiełkę na pewno dorzucę.
---------
Dawid

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: eltomek » 25 sie 2014, 08:29

Co tam u stacji tak tylko krótko poinformuję, bo już jesień za pasem, a stacji nie ma: miałem niestety trochę zmian zawodowych, urlop, potem mały remoncik w mieszkaniu, teraz działam dalej.
Zmagam się z niestabilnościami pracy modemu, których na biurku nie mam (stacja właściwa stoi na balkonie, a na biurku mam drugi egzemplarz elektroniki, na którym testuję nowe wersje oprogramowania zanim wrzucę na stację docelową), pracuję nad tym, nie powinno to być coś poważnego.
Proszę o cierpliwość.

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: eltomek » 12 lis 2014, 15:38

Dobry,
W temacie kolejnych stacji meteo temat jest z mojej strony nadal aktualny, jednak muszę z przykrością ogłosić, że kamerki raczej na pewno nie będzie, ani w tej stacji na Cietniu, ani kolejnych. Zmierzyłem się trochę z tym tematem ostatnio i wyszło mi, że obsługa kamery będzie pociągała za sobą zmianę procesora, a to oznacza przepisanie programu i na to nie będę miał fizycznie czasu, jest to podyktowane życiem osobistym i zawodowym, no way, jak to mówią za oceanem.

Obecna stacja, która znajduje się na Cietniu, choć działa i ma się dobrze to wymaga zmian i nad tym pracuję, żeby na wiosnę zamontować tam nową elektronikę (chodzi o układ ładowania akumulatorów). Płytek dostanę pewnie jak ostatnio z 5 albo 6, więc wskrzeszę też starą stację z Cietnia i powędruje ona gdzieś jeszcze nie wiemy gdzie, to będzie druga stacja. Jednocześnie kiedyś tam kupiłem jeszcze jeden wiatrak funkiel nówka, więc mogę złożyć trzecią stację. Ale żadna z nich nie będzie miała kamery. No i też nie wszystkie naraz na wiosnę, tylko po kolei :-)

Przykro mi, jeśli info o braku kamerki komuś zepsuje dzień, wywoła u kogoś zgagę, niestrawności, albo wpędzi w depresję, może kiedyś uda mi się znaleźć na to czas, na pewno nie w perspektywie roku, mam za dużo obowiązków, takie życie.

Zdrówka
elMaruda

szymon.strus
I Wiceprezes SPBW
Posty: 929
Rejestracja: 16 lip 2011, 18:30
Glajt: Ozone Rush 3
Uprząż: Gin Genie Race II
Telefon: 783332234

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: szymon.strus » 12 lis 2014, 17:29

oj tam, oj tam. Nie marudz :P

A moze zrob jaki open source z tego i temat ruszy 'sam'?

/S.

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: Robsono » 12 lis 2014, 18:23

Dzieki Tome za inicjatywe, ale jak to bez kamery no co Ty jaja sobie robisz ? kij ze stacja z pomiarem predkosci waiatru ale kamera musi byc !!!!!! Tomek no :P

ODPOWIEDZ