Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

j/w

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: Robsono » 23 gru 2013, 12:31

Ok :)

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: eltomek » 13 sty 2014, 19:17

Gdy parę osób pytało mnie na sobotniej akcji o status prac nad stacją wspomniałem, że płytki już się robią. No i się zrobiły :-) Dostałem dziś 6 sztuk świeżutkich płyteczek, oto fotki:
https://plus.google.com/u/0/photos/+Tom ... 8Y2CtJiOIQ

Prawdopodobnie do końca tygodnia jedna sztuka zostanie zagospodarowana elementami no i wtedy uruchamiam, dam znać.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2014, 14:49 przez eltomek, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: eltomek » 18 sty 2014, 21:00

Hej,
Nie będę już tu wrzucał zdjęć, bo nie mają wiele wspólnego z tematem samego latania, więc zainteresowanych zapraszam do galerii, którą będę aktualizował jak coś nowego wpadnie: https://plus.google.com/u/0/photos/1021 ... 8Y2CtJiOIQ

Płytka jest już zlutowana (szczerze dziękuję i polecam firmę http://www.deepsoft.pl/ z Krakowa - świetnie wykonana robota i podejście do klienta) i ma za sobą pierwsze próby uruchomienia zakończone jak na razie sukcesem: modem się włącza, wyłącza, działa, rejestruje się do sieci, można do niego zadzwonić, rozmawia z mikrokontrolerem. Co do czujników to postaram się je podpiąć i sprawdzić może jutro jak czas rodzinny pozwoli, w każdym razie najtrudniejszy kawałek już za mną.

Co zostaje:
1. zakup obudowy, do której to wrzucę no i samo wrzucenie, co wiąże się niestety z piłowaniem i wierceniem, których tak bardzo nie lubię :)
2. wrzucenie czujników do ich obudowy, bo na razie sterczą na kabelkach
3. zaprojektowanie modułu kontrolującego ładowanie akumulatora - stacja, pomimo że będzie miała zasilanie musi wykorzystywać akumulator jako bufor zasilający, bo modem jest bardzo łakomy na prąd w czasie komunikacji z siecią. Odpowiednie układy już mam, pozostają eksperymenty i poskładanie.
4. instalacja w/w elementów na jakimś stelażu - znów wiercenie i piłowanie, a kto wie może nawet pilnikiem trzeba będzie tu i tam zadziałać...
5. no i wreszcie testy, testy, testy i stabilizacja programu, bo to że działa w domu na biurku to nie znaczy, że będzie tak sobie ciągle przez tydzień bez problemów działała.

Na koniec powiem tylko na pocieszenie, że pomimo ogromnej ilości czasu włożonego w naszą stację (wątek wystartował w lipcu 2012) widzę już koniec, a wykonanie każdej kolejnej stacji będzie się wiązało z odtworzeniem, a nie tworzeniem i potrwa krócej. Prototyp zawsze kosztuje i trwa najwięcej.

Zdrówka
Tomek

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: Robsono » 18 sty 2014, 21:43

Gratki za wytrwalosc :) i całokształt :)

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: 3apik » 19 sty 2014, 08:37

eltomek pisze:Na koniec powiem tylko na pocieszenie, że pomimo ogromnej ilości czasu włożonego w naszą stację (wątek wystartował w lipcu 2012) widzę już koniec, a wykonanie każdej kolejnej stacji będzie się wiązało z odtworzeniem, a nie tworzeniem i potrwa krócej. Prototyp zawsze kosztuje i trwa najwięcej.

Gratuluje uporu i konsekwencji w dążeniu do celu. Dzięki Tomku za poświęcony czas i zarażenie mnie na nowo moją starą pasją :) Trzymam kciuki za rezultat.

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: eltomek » 19 sty 2014, 20:58

3apik pisze:
eltomek pisze:Na koniec powiem tylko na pocieszenie, że pomimo ogromnej ilości czasu włożonego w naszą stację (wątek wystartował w lipcu 2012) widzę już koniec, a wykonanie każdej kolejnej stacji będzie się wiązało z odtworzeniem, a nie tworzeniem i potrwa krócej. Prototyp zawsze kosztuje i trwa najwięcej.

Gratuluje uporu i konsekwencji w dążeniu do celu. Dzięki Tomku za poświęcony czas i zarażenie mnie na nowo moją starą pasją :) Trzymam kciuki za rezultat.

Hej,
Dzięki wielkie za doping! Cieszę się też, że w jakiś sposób wpłynąłem pozytywnie na kogoś.

Czujniki zamontowane, dorzuciłem fotki do galerii (https://plus.google.com/u/0/photos/+Tom ... 8Y2CtJiOIQ)

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: eltomek » 12 mar 2014, 21:35

No to tak wygląda stacja popakowana w pudełka z podłączonymi wszelkimi rzeczyma:

Obrazek
Popakowane oznacza oczywiście popakowane i połączone, więc zasadnicza część jest ukończona.
Reszta fotek tu https://plus.google.com/u/0/photos/1021 ... 8Y2CtJiOIQ

Z rzeczy sprzętowych pozostaje to zamontować na słupku, w czym zgodził się w znaczący sposób pomóc nasz forumowy Kolega Guma (dzięki Guma!!!), bo to wymaga umiejętności, których ja nie posiadam.
A z rzeczy mniej sprzętowych jest jeszcze sporo kodu do napisania, ale jest już coraz bliżej i wreszcie widać kształ ;-)

Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
adaho
Przelotowiec
Posty: 736
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:49
Glajt: Pasat-5 28
Telefon: 503 140 12zero
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: adaho » 12 mar 2014, 22:29

Ojacie. Rispect za to cudeńko.

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: eltomek » 22 maja 2014, 19:33

Stacja coraz bliżej, ostro pracujemy nad końcowym etapem razem z Gumą oraz Lechem, szczegóły wkrótce, proszę nie wyłączać odbiorników....

Awatar użytkownika
Guma
Pilot - Gawędziarz
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Glajt: Sol Ellus 4 L
Uprząż: Scootair Fishbed

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: Guma » 23 maja 2014, 21:05

Ja już jestem praktycznie gotów musimy tylko dorwać jeden dzień wolny żeby to poskładać do kupy :)

ODPOWIEDZ