Ubezpieczenia w AXA Kossen

j/w

Moderatorzy: szymon.strus, jasiu

jasiu
Prezes SPBW
Posty: 236
Rejestracja: 24 lip 2013, 16:19
Glajt: UP Meru
Uprząż: KORTEL Kanibal Race2
Lokalizacja: Kraków

Ubezpieczenia w AXA Kossen

Post autor: jasiu » 28 sty 2019, 18:24

Witajcie,

W związku ze zgłaszanymi przez pilotów problemami z wypłatą świadczeń z PZU i Hestia, gdzie większość z nas jest ubezpieczona, oraz ze względu na bardzo niskie sumy ubezpieczeń jakie są dostępne (OC zbyt niskie na latanie amatorskie w niektórych krajach UE oraz na udział w części imprez paralotniowych, kwoty ubezpieczenia dla akcji ratowniczej niższe niż koszty bardzo podstawowej akcji ratowniczej z użyciem śmigłowca w wielu krajach) planujemy jako Stowarzyszenie rozpocząć współpracę z agencją ubezpieczeniową AXA w Kossen w Austrii. Ich strona internetowa to http://www.flugschulen.at/axa/english/

Wielu polskim pilotom agencja ta znana jest od lat, część z Was kupowała już tam kiedyś ubezpieczenie. Można to bardzo szybko i sprawnie załatwić w jeden dzień wypełniając krótki wniosek w języku angielskim i przesyłając mailem jego skan, a następnie dokonując wpłaty przelewem bankowym lub przez PayPal. Kontakt w języku angielskim - bardzo sprawnie i szybko odpowiadają na maile, są też dostępni pod telefonem. Zalety oferowanych tam ubezpieczeń:
- kwota OC to 1 500 000 EUR (co najmniej 750 000 SDR) to ponad trzykrotnie więcej niż w Finansowej Chacie przy bardzo podobnej wysokości rocznej składki (zależy od wariantu, w AXA mamy 6 kategorii ubezpieczeń OC: dla swobodnych latających solo, swobodnych tandemowców, napędziarzy, tandemów z napędem, speedflyerów i modelarzy)
- do ubezpieczenia OC podajecie dane skrzydła na jakim latacie (jeśli macie kilka skrzydeł można podać od razu do 3 skrzydeł. Każda późniejsza zmiana skrzydeł wiąże się z koniecznością wystawienia nowego certyfikatu ubezpieczeniowego i obarczona jest opłatą 5 eur) i ubezpieczenie działa również w przypadku gdy pożyczycie komuś tego skrzydła a on/ona ulegnie na nim wypadkowi!
- jako że ubezpieczenie jest powiązane ze statkiem powietrznym, a nie z osobą, dzięki temu nie istnieje konieczność udowadniania winy pilota w wypadku. 'Polskie' OC działa tylko i wyłącznie wtedy, gdy wina leży po stronie pilota
- dostajecie tradycyjną pocztą laminowany dokument wielkości dowodu osobistego, napisany w języku angielskim, który jest rozpoznawalny i zrozumiały dla służb medycznych czy ratowniczych prawie na całym świecie. Noszenie ze sobą na latanie pomiętych kartki z Hestii zawsze mnie irytowało...
- dla klientów którzy posiadają już tam OC dostępne są również ubezpieczenia KL i NNW w różnych wariantach. Sumy ubezpieczeń są tu znowu wielokrotnie wyższe niż u nas
- można ubezpieczyć się na cały rok, na cały świat i mieć spokój (opcja ta, którą osobiście przez 3 ostatnie lata zawsze kupowałem, nie jest już dostępna w Finansowej Chacie)
- dość ciekawym rozwiązaniem jest pakiet Comp&Holiday special dla pilotów, którzy latają głównie na wyjazdach lub w zawodach. Jest to pakiet OC + KL + NNW który wykupuje się na rok i działa on podczas wyjazdów paralotniowych lub zawdów FAI. Limit to 30 dni w roku takich wyjazdów

Można by jeszcze długo wymieniać zalety, ale nie o to chodzi żeby cokolwiek reklamować czy polecać. Zastanawiacie się pewnie na czym miałaby polegać taka współpraca pomiędzy naszym Stowarzyszeniem a AXA. A więc jak klikniecie sobie na dowolny produkt ubezpieczeniowy na podanej przeze mnie stronce to na żółtym tle zobaczycie stawki rocznych składek. Zawsze podane są tam 2 kwoty: 'regular' i 'for members of a NAC'. Ta druga jest ze zniżką. Niestety jak dotąd żadna polska organizacja paralotniowa nie podjęła współpracy w tym zakresie i nie mamy możliwości korzystać z obniżonych składek. Ustaliłem jednak, że jeśli w tym roku co najmniej 20 osób wykupi tam ubezpieczenie wpisując we wniosku skrót SPBW w polu 'I am member of following NAC' to podpisujemy porozumienie i odtąd członkom SPBW przysługiwać będą zniżki :)

Pierwsze dwie osoby już mamy, zachęcam kolejnych :)

Pilotów formalnie nie będących członkami SPBW również proszę o wpisywanie SPBW gdyż na razie nie będzie to weryfikowane. Chodzi jedynie o pokazanie, że jest zainteresowanie ze strony polskich pilotów i że zawarcie takiego porozumienia ma sens.

Po osiągnięciu 20 pilotów i wejściu w życie zniżek zamierzamy wprowadzić specjalny tryb przystępowania do SPBW ludzi, którzy w Beskidzie Wyspowym nie latają i nie zamierzają, a członkostwo w naszym Stowarzyszeniu jest im potrzebne jedynie do uzyskania zniżki w AXA. Jest za wcześnie żeby podawać tu jakiekolwiek szczegóły, ale idea jest taka żeby wysokość wpisowego i składki nie przekraczała wysokości najmniejszej zniżki jaką dzięki członkostwu w SPBW delikwent uzyska w AXA. Liczymy na to, że część pilotów będzie wolała przekazać nam te powiedzmy 50 zł i wesprzeć tym nasze działania, konkursy i prace na startowiskach, niż przelać te pieniądze do Austrii. Oczywiście piloci wykupujący cokolwiek więcej niż podstawowe OC będą w stanie dzięki tej zniżce zaoszczędzić kilkaset złotych.

Na koniec chciałem podkreślić, że ani ja osobiście ani SPBW nie będzie pośredniczyć w żadnych sprawach spornych czy postępowaniach odszkodowawczych. Nie jesteśmy i nie będziemy stroną w zawieranych przez pilotów ubezpieczeniach i nikogo do takich ubezpieczeń nie namawiamy. Pokazujemy jedynie opcję, która naszym zdaniem jest dobra i prosimy tych którzy się zdecydują na takie ubezpieczenie o wpisanie czterech liter w jedną z rubryk wniosku :) Tylko tyle i aż tyle ;)

jasiu
Prezes SPBW
Posty: 236
Rejestracja: 24 lip 2013, 16:19
Glajt: UP Meru
Uprząż: KORTEL Kanibal Race2
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubezpieczenia w AXA Kossen

Post autor: jasiu » 28 sty 2019, 18:49

Jeśli ktoś chciałby wykupić takie ubezpieczenie, ale barierą jest język to mogę oczywiście pomóc z wypełnieniem wniosku. Jest krótki i prosty. Tłumaczenia OWU, treści strony internetowej czy odpowiadania na szczegółowe pytania dotyczące produktów ubezpieczeniowych na podanej wyżej stronie nie podejmuję się i nie mam takich zamiarów. Polecam Google translator ;)

Bieri13
Gawędziarz
Posty: 87
Rejestracja: 17 lut 2011, 21:16

Re: Ubezpieczenia w AXA Kossen

Post autor: Bieri13 » 31 sty 2019, 10:21

Ile kosztuje takie ubezpieczenie?

szymon.strus
I Wiceprezes SPBW
Posty: 902
Rejestracja: 16 lip 2011, 18:30
Glajt: Ozone Rush 3
Uprząż: Gin Genie Race II
Telefon: 783332234

Re: Ubezpieczenia w AXA Kossen

Post autor: szymon.strus » 31 sty 2019, 20:22

sa rozne wersje, sprawdz w linku z pierwszego posta.

/S.

Awatar użytkownika
Marecki
Student
Posty: 47
Rejestracja: 12 maja 2011, 11:54
Telefon: 69I 393 I25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubezpieczenia w AXA Kossen

Post autor: Marecki » 01 lut 2019, 00:34

Cześć
Fajnie to wygląda, ale zastanawia mnie kwestia korzystania z tego ubezpieczenia w praktyce, zwłaszcza jeśli chodzi o KL i NNW.

No bo OC to dość prosta sprawa - w skrócie - uczyniłem komuś szkodę, podaję numer polisy i gość sobie sam załatwia zwrot kosztów.

Natomiast w przypadku wypadku ;) jest tak, że:
- trzeba zgłosić telefonicznie sprawę
- trzeba w ciągu tygodnia złożyć notatkę na formularzu z ich strony (z tego co wyczytałem u nich)
- trzeba współpracować z likwidatorem szkody - jak ubezpieczałem się w Hestii i miałem wypadek we Włoszech, to przez tydzień leżałem w szpitalu i codziennie miałem kilka połączeń z Hestią i z polską firmą, która w imieniu Hestii zajmowała się formalnościami związanymi z moim leczeniem i powrotem na operację do Polski - po polsku było ciężko się z nimi dogadać... Byli beznadziejni, jeśli chodzi o działania. Parę lat później miałem inny wypadek też we Włoszech, polisa KL+NNW z PZU i poszło dużo sprawniej, ale też było sporo telefonów i załatwiania papierów podczas pobytu w szpitalu.

No i w związku z tym zastanawiam się, czy ci goście z AXY działają jakoś sprawniej? Czy formalności są na tyle proste, żeby nie obawiać się bariery językowej? Wiadomo, że każdy ma jakąś tam swoją znajomość angielskiego - lepszą, gorszą, czy zerową ;) Zawsze też można poprosić kogoś, żeby wykonał parę telefonów w razie potrzeby. Ale kwestia, która mnie interesuje - czy ktoś miał okazję po wypadku korzystać z polisy KL i/lub NNW wykupionej w AXA i może napisać parę słów, jak przebiegał proces? Czy formalności były proste? Czy było bezgotówkowo czy może gotówkowo i ze zwrotem kosztów? Jak było z dokumentacją medyczną na potrzeby NNW - czy potrzebne było tłumaczenie na niemiecki albo jakieś inne utrudnienia?

Pozdrawiam
Marek

Awatar użytkownika
grzero
Glajciarz którego nie składa
Posty: 316
Rejestracja: 31 sty 2011, 16:26
Glajt: Gin Carrera
Uprząż: Advance Impress 3
Telefon: 609208994
Team: SPBW

Re: Ubezpieczenia w AXA Kossen

Post autor: grzero » 04 lut 2019, 17:23

Marecki poruszył dość ważną kwestię , ale ja mam jeszcze jedno pytanie czy oprócz AXA Kossen , nowe władze SPBW będą dalej pośredniczyć w zawieraniu umów ubezpieczeń OC w Hesti jak było do tej pory? Niedługo zacznie się wiosna i latanie w Beskidzie Wyspowym , zazwyczaj wysyłało się składkę plus pieniądze na ubezpieczenie jednym przelewem i miało się z głowy jedno i drugie.

szymon.strus
I Wiceprezes SPBW
Posty: 902
Rejestracja: 16 lip 2011, 18:30
Glajt: Ozone Rush 3
Uprząż: Gin Genie Race II
Telefon: 783332234

Re: Ubezpieczenia w AXA Kossen

Post autor: szymon.strus » 04 lut 2019, 19:12

Drogi Grzero,

Bede troche uszczypliwy i jakbys wlaczyl tryb do odczytu a nie tylko do zapisu to spostrzeglbys tenze watek: https://www.forum.spbw.pl/viewtopic.php?f=9&t=2526 :) Czuwamy i przypominamy o terminie platnosci do 20.02 jesli idzie o OC. Wszyscy czlonkowie SPBW powinni dostac rowniez wkrotce powiadomienie na telefon od naszej niezawodnej bramki SMS - Doro ;).

pzdr,
/S.

Krzycha
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2019, 07:56
Glajt: 777 King

Re: Ubezpieczenia w AXA Kossen

Post autor: Krzycha » 26 lut 2019, 08:06

"... jeśli w tym roku co najmniej 20 osób wykupi tam ubezpieczenie wpisując we wniosku skrót SPBW w polu 'I am member of following NAC' to podpisujemy porozumienie..."
Ubezpieczyłem się w AXA wpisując SPBW w przedmiotowej tabeli.
Opcja za 90 EUR.
Pozdrawiam
Krzycha

KubaM
Nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: 28 lip 2017, 22:16
Glajt: Ozone Swift5 MS
Uprząż: Neo Stay Up
Telefon: 504220988
Lokalizacja: Jasło/Warszawa

Re: Ubezpieczenia w AXA Kossen

Post autor: KubaM » 20 mar 2019, 15:51

Ciekawostka dotycząca ubezpieczenia wypadkowego "Comp&Holiday Special" w AXA:
This means pilot accident coverage for one (1) comp or one (1) holiday up to 4 weeks. You may add further comps/holidays for additional EUR 110,— whithin the validity of the 3rd party liability policy.
Ubezpieczenie jest ważne na JEDEN wyjazd na wakacje lub zawody (max do 4 tygodni). Każdy kolejny wyjazd kosztuje 110 ojro.

KubaM
Nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: 28 lip 2017, 22:16
Glajt: Ozone Swift5 MS
Uprząż: Neo Stay Up
Telefon: 504220988
Lokalizacja: Jasło/Warszawa

Re: Ubezpieczenia w AXA Kossen

Post autor: KubaM » 20 mar 2019, 15:57

I jeszcze jedna ciekawostka: standardowe ubezpieczenie OC wyklucza terytorium US, ale wystarczy do wniosku o ubezpieczenie wypełnić forumularz TRIA (jest na ich stronie) i to ograniczenie jest usuwane z polisy.
Wypełniając wniosek TRIA należy zaznaczyć opcję wyłączenia działań terrorystycznych, chyba, że komuś bardzo zależy, żeby tę opcję wykupić to kosztuje 950 ojro.

ODPOWIEDZ