Ubezpieczenia w AXA Kossen

j/w

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

mariusz1984_katowice
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2019, 13:42

Re: Ubezpieczenia w AXA Kossen

Post autor: mariusz1984_katowice » 10 kwie 2019, 13:47

Czesc,

Przepraszam ze wracam do watku sprzed dwoch miesiecy, ... W sumie to moj pierwszy post - nie zdazylem sie przywitac,

Czy ktos mial nieszczescie korzystac z ubezpieczenia NNW w AXA :
- jak wyglada likwidacja szkody,
- jak wyglada zgloszenie,
- czy byly jakies problemy przy likwidacji szkody ?
- czy duzo osob likwidowalo szkody z AXA

Jestem raczej "na poczatku" swojej kariery paralotniowej - i pewnie na poczatku zostane, 2,5 roku temu skonczylem kurs,
W zeszlym roku mialem ubezpieczenie z Hestia/PSP, niewiele latalem na koniec sezonu,

W tym roku chcialbym wykorzystac sezon - ubezpiecze sie pewnie w PSP, ale AXA kusi lepszymi warunkami,

Mariusz

Frodo
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2020, 10:08
Glajt: ION 6

Re: Ubezpieczenia w AXA Kossen

Post autor: Frodo » 04 lut 2021, 13:17

Jak wygląda kwestia ubezpieczenia w AXA, czy można się ubezpieczyć ze zniżką SPBW?

jasiu
Prezes SPBW
Posty: 236
Rejestracja: 24 lip 2013, 16:19
Glajt: UP Meru
Uprząż: KORTEL Kanibal Race2
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubezpieczenia w AXA Kossen

Post autor: jasiu » 08 lut 2021, 22:21

Hej,

Sprawa wygląda tak, że jak dotąd niewiele osób od nas wykupiło te ubezpieczenia i nie zapracowaliśmy jeszcze na zniżkę.

Ale próśba, żeby w rubryce 'I am member of following NAC' wpisywać SPBW pozostaje aktualna. Jak liczba ubezpieczonych osiągnie 20 będziemy mieli zniżki :)

maticus
Student
Posty: 27
Rejestracja: 03 paź 2013, 21:02
Glajt: Windtech Zephyr
Uprząż: wv xover 3
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ubezpieczenia w AXA Kossen

Post autor: maticus » 18 lut 2022, 21:32

Nowy rok, temat odżywa.

Słyszałem plotę, że AXA wymaga przeglądu skrzydła. Jednocześnie, w FAQ (https://www.flugschulen.at/axa/english/faq.html) jest coś takiego:

> How do fulfill the legal requirements regarding licenses and airworthiness in foreign counties to perform in favor of the AXA insurance terms?
Regarding the airworthiness certification for hang glider, paraglider and parachutes basically the national regulations of the country where the aircraft is operated have to be fulfilled. To simply comply with the requirements in regard of the AXA Insurance Terms and Conditions is also considered to be fulfilled if the national airworthiness requirements in the country of the holder of the aircraft and/or the safety measures of an EN standard are met.

Wytłuszczenie moje. Wg. polskich przepisów nie muszę mieć przeglądu, karty paralotni, etc. ( https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2013/440/ ).
Może ktoś mądrzejszy widzi to inaczej? Próbowałem też przeczytać AXA-owe OWU, ale jest piątunio i jakoś nie przebrnąłem ;)

ODPOWIEDZ