Beskid Wyspowy uratowany :)

j/w

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

sp8ebc
Student
Posty: 26
Rejestracja: 17 sty 2015, 12:58
Glajt: Skywalk Tequila 1 (pomarańczow
Uprząż: VW Velvet 2
Telefon: 660 43 44 46
Team: Cumulus24
Lokalizacja: Rzeszów

Beskid Wyspowy uratowany :)

Post autor: sp8ebc » 14 lis 2016, 20:14


szymon.strus
I Wiceprezes SPBW
Posty: 929
Rejestracja: 16 lip 2011, 18:30
Glajt: Ozone Rush 3
Uprząż: Gin Genie Race II
Telefon: 783332234

Re: Beskid Wyspowy uratowany :)

Post autor: szymon.strus » 14 lis 2016, 20:47

dzieki za info Mateusz, jak sie nudzisz to popraw nazwe naszego stowarzyszenia: Paralotniarzy nie Paralotniowe w tej notce.

Wiadomo co ze strefa TRA149 kolo Szczawnicy?

/S.

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: Beskid Wyspowy uratowany :)

Post autor: 3apik » 14 lis 2016, 21:07

To dla nas bardzo dobra wiadomość :-)

Awatar użytkownika
Piotr Klimek
Członek zarządu SPBW
Posty: 471
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:27
Glajt: Ozone Delta2
Uprząż: AVA Tanto Race
Telefon: 502 357 864
Team: SPBW
Lokalizacja: Kraków, Mszana Dolna

Re: Beskid Wyspowy uratowany :)

Post autor: Piotr Klimek » 14 lis 2016, 21:22

TRA 149 będzie we władaniu wojskowych od września do kwietnia, TRA 150 zostanie obniżona.


Piotr
ps. jutro wszystko oficjalnie opiszę
(>

rycek
Pilot - Gawędziarz
Posty: 161
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:20
Glajt: Ozone Rush 3
Telefon: 50205214dwa
Lokalizacja: Kraków

Re: Beskid Wyspowy uratowany :)

Post autor: rycek » 14 lis 2016, 22:38

Dzięki chłopaki za zaangażowanie, włożoną prace no i efekt oczywiście ;)

Rysiek

sp8ebc
Student
Posty: 26
Rejestracja: 17 sty 2015, 12:58
Glajt: Skywalk Tequila 1 (pomarańczow
Uprząż: VW Velvet 2
Telefon: 660 43 44 46
Team: Cumulus24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Beskid Wyspowy uratowany :)

Post autor: sp8ebc » 15 lis 2016, 14:46

szymon.strus pisze:dzieki za info Mateusz, jak sie nudzisz to popraw nazwe naszego stowarzyszenia: Paralotniarzy nie Paralotniowe w tej notce.

Wiadomo co ze strefa TRA149 kolo Szczawnicy?

/S.


Już poprawiłem. Strefa w Szczawnicy będzie dostępna dla wojska calodobowo tylko od 1 października do 30 kwietnia. Poza tym zakresem tylko w nocy... Dodatkowo dopisałem uzupełniłem na stronie PSP:

Przypominamy również, że strefa TRA jako taka jest obiektem przestrzeni powietrznej aktywowanym w AUP. Nie jest ona stale aktywna i nie blokuje w sposób trwały możliwości wykonywania lotów. Piloci będą mogli w dalszym ciągu wykonywać loty w północnym segmencie, tj w TRA137A, pod warunkiem wcześniejszego sprawdzenia bieżącego AUP i upewnienia się, że strefa nie została aktywowana przez użytkownika wojskowego.

Jesteśmy otwarci na aktywną współpracę z lokalnymi grupami i stowarzyszeniami paralotniowymi w przypadku ogłoszenia w przyszłości kolejnych konsultacji społecznych, dotyczących jakiejkolwiek przestrzeni w jakimkolwiek miejscu kraju . Zachęcamy do kontaktu z nami i informowaniu nas o samym fakcie istnienia startowisk / lądowisk, jak również o lokalnych problemach i potrzebach.

Awatar użytkownika
Piotr Klimek
Członek zarządu SPBW
Posty: 471
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:27
Glajt: Ozone Delta2
Uprząż: AVA Tanto Race
Telefon: 502 357 864
Team: SPBW
Lokalizacja: Kraków, Mszana Dolna

Re: Beskid Wyspowy uratowany :)

Post autor: Piotr Klimek » 15 lis 2016, 19:16

Treść notatki spisanej na konsultacjach w PAŻP
----------------------------------------------------------------------------
Warsztaty konsultacyjne dotyczące planowanych zmian w przestrzeni powietrznej w rejonie centralnym oraz południowym FIR EPWW
Data warsztatów: 14.11.2016

obecni:
(strona wojskowa) Jan Aleksandrowicz, Michał Bartuś, Artur Haracz, Sławomir Tejpa, Artur Krajewski
(paralotniarze) Piotr Klimek SPBW, Marek Śpitalniak SPBW, Tomasz Poznański PFP, Tamara Dudek PFP, Mirosław Górski PSP, Mateusz Lubceki PSP.

Notatka ze spotkania 14.11.2016
1. Przyszła strefa TRA 127A - przesunięta na pólnocny - zachód, dostępna dzień i noc, 24H
2. Strefa TRA 137B dostępna tylko w nocy
3. Zachodnie granice stref TRA 137A i TRA 137B przesunięte na zachód
4 Szczawnica (TRA 149) podwyższona 1500 ft, termin 1.10 - 30.4 H24. W pozostałym czasie tylko w nocy.
5 Racibórz: strona wojskowa prześle korektę granic poziomych, którą PAŻP rozpatrzy
6. MRT Łęczyca 1.4 -3.10 do godziny 12 00 local. Dokładny przebieg ustalony będzie w trakcie późniejszych rozmów. W pozostałym okresie roku - cała dobę dostępność.

Podpisano: ( obecni, jak wyżej)
---------------------------------------------------------------------------

Notatka jest trochę chaotyczna, ale generalnie wszyscy wiedzą o co chodzi.
(>

Krzysztof Mazur
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 09 cze 2016, 15:23

Re: Beskid Wyspowy uratowany :)

Post autor: Krzysztof Mazur » 15 lis 2016, 19:41

sp8ebc pisze:
szymon.strus pisze:dzieki za info Mateusz, jak sie nudzisz to popraw nazwe naszego stowarzyszenia: Paralotniarzy nie Paralotniowe w tej notce.

Wiadomo co ze strefa TRA149 kolo Szczawnicy?

/S.


Już poprawiłem. Strefa w Szczawnicy będzie dostępna dla wojska calodobowo tylko od 1 października do 30 kwietnia. Poza tym zakresem tylko w nocy... Dodatkowo dopisałem uzupełniłem na stronie PSP:

Przypominamy również, że strefa TRA jako taka jest obiektem przestrzeni powietrznej aktywowanym w AUP. Nie jest ona stale aktywna i nie blokuje w sposób trwały możliwości wykonywania lotów. Piloci będą mogli w dalszym ciągu wykonywać loty w północnym segmencie, tj w TRA137A, pod warunkiem wcześniejszego sprawdzenia bieżącego AUP i upewnienia się, że strefa nie została aktywowana przez użytkownika wojskowego.

Jesteśmy otwarci na aktywną współpracę z lokalnymi grupami i stowarzyszeniami paralotniowymi w przypadku ogłoszenia w przyszłości kolejnych konsultacji społecznych, dotyczących jakiejkolwiek przestrzeni w jakimkolwiek miejscu kraju . Zachęcamy do kontaktu z nami i informowaniu nas o samym fakcie istnienia startowisk / lądowisk, jak również o lokalnych problemach i potrzebach.


Doceniam twoją pomoc i PSP w tej sprawie. Ale wiesz, że za tobą nie przepadam, bo mamy stare porachunki, ale jesteś tu gościem i postaram się być bardzo delikatny.
Na stronie dlapilota natrafiłem na taką informacje.
http://dlapilota.pl/wiadomosci/inne-prz ... e-wyspowym
Moim osobistym zdaniem, z tej informacji PSP wynika, że głównym negocjatorem w imieniu SPBW było PSP i to dzięki PSP sprawa została pomyślnie załatwiono. Tak więc, jak czytamy na końcu, na drugi raz niech inni walą do PSP drzwiami i oknami, bo jesteśmy tak skuteczni, że wszystko sami załatwimy.
Nie byłem tam, ale z relacji z pierwszej reki wiem, że głównym negocjatorem był nasz Prezes Piotr Klimek, wiesz ten przedstawiony w twojej informacji na przedostatnim miejscu. To jego doświadczenie zawodowe zaowocowało w bezpośredniej rozmowie. To Piotr uparł się na to, aby ze spotkania została sporządzona notatka odpowiedni parafowana. Jednak o tych okolicznościach nie wspomniałeś ani słowa.
Jak znam Piotrka to nie będzie się upominał o swoje zasługi, ale ja po prostu jestem taki jakoś uczulony na sprawiedliwość dziejową i nie potrafię tego przemilczeć.

Fajnie, że w razie zagrożenia wszystkie siły SPBW i PSP i PFP potrafią się zjednoczyć. Ale to nie oznacza przyzwolenia do przedstawiania propagandowo nierzetelnej i niesprawiedliwej informacji. Po prostu chciałbym w końcu zobaczyć informacje na stronie PSP, taką która nie będzie przejawem propagandy jedynie słusznego stowarzyszenia, ale zgodną z prawdą, zrównoważoną i sprawiedliwą w ocenie informacją. Jako tu gość powinieneś naszego Prezesa i jego zasługi traktować z nieco większym szacunkiem. W moim przekonaniu w sprawie która dotyczyła SPBW biorąc pod uwagę savoir-vivre powinieneś dać prawo jako pierwszemu do wyrażania swojej radość, poprzez upublicznienie informacji o tym sukcesie, głównemu zainteresowanemu, czyli SPBW. Myślę, że w takim komunikacie Piotr by nie zapomniał o tobie i PSP sprawiedliwie oddając wam honory. Obecnie komunikat Piotra o tym sukcesie nie będzie już tak cieszył jak powinien.

szymon.strus
I Wiceprezes SPBW
Posty: 929
Rejestracja: 16 lip 2011, 18:30
Glajt: Ozone Rush 3
Uprząż: Gin Genie Race II
Telefon: 783332234

Re: Beskid Wyspowy uratowany :)

Post autor: szymon.strus » 15 lis 2016, 22:05

Po pierwsze chce mocno podziekowac wszystkim zaangazowanym, a w szczegolnosci Prezesowi i Skarbnikowi oraz przedstawicielom PSP i PFP ktorzy poswiecili swoj czas na wynegocjowanie dla nas fantastycznych warunkow. Rowniez chcialbym podziekowac tym ktorzy wyslali swoje uwagi do planowanych stref droga elektroniczna lub poparli nasze pismo na imprezie zakonczeniowej.

I kompletnie nie robi dla mnie zadnej roznicy kto jest najbardziejszym ojcem sukcesu, kto jest wymieniony i gdzie na ktorym miejscu i jak duza czcionka. Przestan Fragles jatrzyc bo budzi to tylko niesmak. Miales mozliwosc wykazac sie w tej sprawie i ja odpusciles wiec odpusc i teraz kiedy juz jest posprzatane.

/S.

Krzysztof Mazur
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 09 cze 2016, 15:23

Re: Beskid Wyspowy uratowany :)

Post autor: Krzysztof Mazur » 15 lis 2016, 23:41

Szymon napisales "Rowniez chcialbym podziekowac tym ktorzy wyslali swoje uwagi do planowanych stref droga elektroniczna lub poparli nasze pismo na imprezie zakonczeniowej."
A potem "Miales mozliwosc wykazac sie w tej sprawie i ja odpusciles wiec odpusc i teraz kiedy juz jest posprzatane.

Mam do Ciebie jedną prośbę, przejrzyj listę podpisów. Koniec tematu.

ODPOWIEDZ