Nowa stacja w BW

j/w

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: Nowa stacja w BW

Post autor: 3apik » 10 wrz 2015, 22:08

A jednak się kręci ;)

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa stacja w BW

Post autor: eltomek » 10 wrz 2015, 22:18

3apik pisze:A jednak się kręci ;)

Trochę się pokręci, czasem zdechnie, jest ewidentny problem i programowo tego nie da się naprawić - jest błąd w elektronice. Aktualnie wisi, ale powinna ruszyć sama z siebie. Generalnie ją trzeba będzie zdjąć któregoś dnia, żeby wymienić tą płytkę, bo jak nie to będą przerwy jak w dostawie wody za komuny :)
W nowej stacji (http://meteojs.lab42.pl/stacja7/ - montaż pewnie wkrótce) jest poprawiona ścieżka zasilania i działa ona stabilnie.

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa stacja w BW

Post autor: eltomek » 04 paź 2015, 20:08

Mając na uwadze żywotność mechanizmu anemometru w moich stacjach padła propozycja, żeby przesunąć termin instalacji nowej stacji, zrobilibyśmy to przy okazji akcji porządkowej na wiosnę.
Nie warto stacji teraz instalować, bo zostało jeszcze pewnie kilka tygodni, a potem zima. Instalacja na wiosnę oszczędzi mechanizm, przez co powinniśmy przez 2 sezony mieć spokój.

Na wiosnę też zostanie wymieniony mechanizm w stacji na Cietniu. Na chwilę obecną Ciecień przekłamuje (zaniża) prędkość, reszta jest ok.

Awatar użytkownika
grzero
Glajciarz którego nie składa
Posty: 316
Rejestracja: 31 sty 2011, 16:26
Glajt: Gin Carrera
Uprząż: Advance Impress 3
Telefon: 609208994
Team: SPBW

Re: Nowa stacja w BW

Post autor: grzero » 05 paź 2015, 19:49

Ja również podzielam opinię Tomka że wieszanie stacji o tej porze roku nie ma większego sensu bo i tak niedługo zamarznie i nie będzie z niej pożytku. Na wiosnę zrobimy akcję na Szczeblu by ją powiesić i dodatkowo zrobi się trochę porządku wokół startowiska, będzie tez trzeba powiesić rękaw by nam służył w następnym sezonie. Skoro już piszę o akcjach porządkowych to w tym roku chcielibyśmy zrobić akcję na Ciecieniu i na Skrzętli . Na Ciecieniu trzeba wyciąć ( wykosić) młode brzuski które puki małe dadzą się usunąć naszą stowarzyszeniową podkaszarką z tarczą i przy okazji ściągnąć do remontu stację . Na Skrzętli kto był to wie że krzaki się rozrosły i ciężko już startować. Kilka piłek i siekierek powinno załatwić sprawę :) Jak Jesień okaże się łaskawa i pogoda dopisze to można by też przypudrować Śnieżnicę . Mam nadzieję że każdy znajdzie trochę czasu w którąś sobotę by wziąć udział w takiej akcji. Ja puki co zerkam na prognozy by taką akcję zorganizować (spokojnie ... jak bedzie mega warun to latamy a nie pracujemy ;) ) Do akcji na Ciecieniu będzie potrzebna terenówka by wywieźć sprzęt i tu ukłon w stronę osób które taki wóz posiadają :) Mam nadzieją że chętni sie znajdą.

lecchu
Gawędziarz
Posty: 79
Rejestracja: 12 cze 2013, 14:50

Re: Nowa stacja w BW

Post autor: lecchu » 22 kwie 2016, 13:33

Tak sobie sziedząc w robo obserwuję obie stacje - z Cietka i Szczebla:
http://meteo.lab42.pl/
http://meteojs.lab42.pl/stacja7/

i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że coś jest niewykalibrowane - znaczy rozbieżności odnośnie siły wiatru sa naprawdę spore. Nie wiem, jak zachować wskazania, by były dostępnie archiwalnie - ale teraz (2016-04-22 okolica 14:30) rozbieżności są rzędu 5m/s! Dotyczy to wszystkich typów predkości min, max, avg. Wygląda, jakby stacja szczeblowa zaniżała prędkość wiatru - i to nie jest to moja pierwsza taka obserwacji. Stąd pomyślałem, że się podzielę wątpliwościami....

Pzdr
L.

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa stacja w BW

Post autor: eltomek » 22 kwie 2016, 13:54

lecchu pisze:Tak sobie sziedząc w robo obserwuję obie stacje - z Cietka i Szczebla:
http://meteo.lab42.pl/
http://meteojs.lab42.pl/stacja7/

i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że coś jest niewykalibrowane - znaczy rozbieżności odnośnie siły wiatru sa naprawdę spore. Nie wiem, jak zachować wskazania, by były dostępnie archiwalnie - ale teraz (2016-04-22 okolica 14:30) rozbieżności są rzędu 5m/s! Dotyczy to wszystkich typów predkości min, max, avg. Wygląda, jakby stacja szczeblowa zaniżała prędkość wiatru - i to nie jest to moja pierwsza taka obserwacji. Stąd pomyślałem, że się podzielę wątpliwościami....

Też się dziś nad tym zastanawiałem i zerknąłem na wetterzentrale (http://www.wetterzentrale.de/pics/Rtavn0613.gif), a ta pokazuje dość mocny wiatr gradientowy WNW na poziomie 18 węzłów czyli ok 9m/s i to by mi pasowało do tego co pokazuje stacja na Cietniu, który jest wyeksponowany na ten kierunek wiatru.
Szczebel z kolei (tzn. tam gdzie stoi stacja) od zachodu ma chyba lekką zawietrzną, ale nie jestem pewien, bo nie byłem na wieszaniu stacji i nie wiem jak dokładnie sytuacja tam wygląda.
Podejrzewam, że przy wietrze E będzie sytuacja odwrotna.
Same mechanizmy są nowe (tzn w stacji na Cietniu są nowe łożyska), skalibrowane w ten sam sposób i w ten sam sposób liczona jest prędkość wiatru.
Dzięki za uwagę!

Używaj
http://meteojs.lab42.pl/ dla Cietnia
i
http://meteojs.lab42.pl/szczebel dla Szczebla.

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: Nowa stacja w BW

Post autor: Marcin Kalamat » 22 kwie 2016, 20:47

I znowu z doświadczenia mojego ,ponieważ znam szczebel i uczestniczyłem w montowaniu stacji na szczeblu ,więc wygląda to tak : na szczeblu stacja jest na zawietrznej w przypadku wiatrów N i NW i zaniża wskazania ,na Ciecieniu pokazuje wtedy pełną moc,jeśli będzie wiatr odwrotny czyli z kierunków wschodnich to na Ciecieniu będzie słabiej niż na Szczeblu ,ponieważ Szczebel ma lepsze przedpole dla stacji i odczyty będą lepsze dla tej góry ,to wszystko w tym temacie ,myślę że mogła by powstać 3 stacja na Mogielicy najwyższy szczyt w Beskidzie wyspowym 1270m i tam byłby odczyt co wieje górą w wyspowym to tyle z mojej strony ;-)

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa stacja w BW

Post autor: eltomek » 22 kwie 2016, 21:07

Marcin Kalamat pisze:myślę że mogła by powstać 3 stacja na Mogielicy najwyższy szczyt w Beskidzie wyspowym 1270m i tam byłby odczyt co wieje górą w wyspowym to tyle z mojej strony ;-)

Myślę że jeśli będzie zainteresowanie to powstanie, już nad tym zacząłem pracować i mam parę pomysłów jak zrobić lepiej i taniej.

rycek
Pilot - Gawędziarz
Posty: 161
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:20
Glajt: Ozone Rush 3
Telefon: 50205214dwa
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa stacja w BW

Post autor: rycek » 22 kwie 2016, 22:52

eltomek pisze:
Marcin Kalamat pisze:myślę że mogła by powstać 3 stacja na Mogielicy najwyższy szczyt w Beskidzie wyspowym 1270m i tam byłby odczyt co wieje górą w wyspowym to tyle z mojej strony ;-)

Myślę że jeśli będzie zainteresowanie to powstanie, już nad tym zacząłem pracować i mam parę pomysłów jak zrobić lepiej i taniej.


Tomek jesteś Wielki. :) Dzięki za te stacje.

Z tą Mogielicą to dobra droga. Taka "stacja - matka"

Rysiek

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa stacja w BW

Post autor: eltomek » 18 sie 2016, 13:44

Stacja na Cietniu znów działa (trzeba jej kartę prepaidową co miesiąc zasilać i aktywować pakiet danych, o czym często zapominam).

ODPOWIEDZ