Kupowanie sprzętu na DHV

Tutaj dyskutujemy o sprzęcie paralotniowym. Skrzydła, uprzęże, elektronika, czyli wszystko co jest potrzebne do latania. UWAGA - nie jest to miejsce na ogłoszenia dot. kupna i sprzedaży itp

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

lopez
Pilot - Gawędziarz
Posty: 102
Rejestracja: 28 lut 2011, 09:49
Glajt: Skywalk Chili
Telefon: 515228172
Lokalizacja: Kraków

Kupowanie sprzętu na DHV

Post autor: lopez » 07 cze 2022, 15:52

Cześć,

Kupował ktoś szpej na DHV (w sensie tutaj https://www.dhv.de/db3/gebrauchtmarkt/anzeigen?rubrik=1 ), jakie macie doświadczenia? Płaciliście z góry czy przy odbiorze? Na co zwrócić uwagę / czego unikać?
Tel. 515 228-172

WIESLAW
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2022, 17:00
Telefon: 500195532

Re: Kupowanie sprzętu na DHV

Post autor: WIESLAW » 25 cze 2022, 21:04

Ja chciałem kupić wariometr jak ustaliliśmy już ceny poprosiłem o numer konta do wpłaty to się okazało że to jakieś araby wtedy się wycofałem to odpisali mi że pewpróbowałem wyłudzić konto ale nic z tego bo to konto było lewe tak mi napisali

robert
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 17 paź 2018, 08:45
Glajt: Gin Atlas
Uprząż: SupAir Altirando XP
Lokalizacja: Gdynia
XCP: https://leonardo.pgxc.pl/statystyki/wor ... akeoff:all
Kontakt:

Re: Kupowanie sprzętu na DHV

Post autor: robert » 28 cze 2022, 10:38

Ja z dhv kupiłem dwa skrzydła i uprząż. Po uzgodnieniu ceny sprzedający nie widzieli problemu w wystawieniu z opcją kup teraz na ebayu. Płaciłem przelewem przed wysyłką sprzętu, to co dostałem było zgodne z opisem. Pewnie czasem można mieć mniej szczęścia, ale taka uroda zakupów na odległość bez wcześniejszego sprawdzenia sprzętu na żywo... przecież można też trafić na sprzęt niezgodny z opisem od sprzedawcy krajowego.
Obrazek

szymon.strus
I Wiceprezes SPBW
Posty: 929
Rejestracja: 16 lip 2011, 18:30
Glajt: Ozone Rush 3
Uprząż: Gin Genie Race II
Telefon: 783332234

Re: Kupowanie sprzętu na DHV

Post autor: szymon.strus » 28 cze 2022, 15:25

Jest troche oszustow na tej 'gieldzie' wiec trzeba ostroznie. Podobnie z paraglidingforum. Jeden ze znajomych sie niestety nacial i kasa przepadla.

pzdr,
/S.

ODPOWIEDZ