Strona 1 z 1

Uwaga na słabe baterie!

: 30 maja 2015, 15:54
autor: jerzu
Hej.

Ostatnio kupiliśmy z Kociołem baterie w dużym sklepie w Wiśniowej. Mają tam kilka modeli firmy Varta. My kupiliśmy model Superlife :) Wczoraj zakończyły swój Super life po 3 godzinach lotu (wcześniej był jeden krótki locik na nich), na wysokości 1700 m. Bardzo nieprzyjemna sytuacja, która zdarzyła mi się pierwszy raz. To, że są słabe potwierdza fakt, że Kociołowi też padły w czasie lotu. Może komuś ta informacja ocali traka :)

Pozdrawiam
jerzu

Re: Uwaga na słabe baterie!

: 30 maja 2015, 16:30
autor: Marcin Kalamat
No to niefart ładnie latasz w tym sezonie Jerzu ,szkoda traka mam nadzieję że dużo nie straciłeś lotu ,zawsze można odpalić smartfona rezerwowo, aplikację xcsoar albo xctrack ,co do baterii ja kupuje w Carrefour marki Carrefour do zapasowego gpsa ale narazie w fazie testów, może jutro pod chmurką okażą sie jakie są rzeczywiście, bo tanie są, a co tanie to drogie ,na szczęśćie mam compeo z wbudowanym aku.

Re: Uwaga na słabe baterie!

: 30 maja 2015, 18:57
autor: 3apik
Najwyraźniej w tym przypadku Superlife oznacza intensywnie ale krótko ;)
Polecam bateryjki z IKEI. Tanie i bardzo dobre - przynajmniej takie mam doświadczenia jak do tej pory.

PS
Marcin dlaczego masz nadzieje że dużo nie stracił?
Ja bym mu życzył by mimo niedziałającego GPSa polatał sobie jeszcze ;)

Re: Uwaga na słabe baterie!

: 30 maja 2015, 19:59
autor: Marcin Kalamat
Kiedyś latalem bez gpsa np. 2000r polecialem do Tarnowa z Łopienia czasy pionierów,teraz jak bym poprawił życiowkę i by mi się niezapisala cała to by było mi przykro choć byłbym i tak very happy bo latanie jest piękne.Czapik tobie by nie było przykro?Ja np.żałuję że kamera mi zapisuję filmik tylko 2 h a miałem kilka dłuższych przelotów a to przepiękna pamiątka z lotu i tak samo jest z zapisem śladu gpsa ,możemy się pochwalić znajomym ,rodzinie z kolegami ,przecież to nic złego każdy chce zaistnieć a jak wiadomo Internet ma moc.Pisząc mam nadzieję że nie stracił za dużo chodziło mi o wartość lotu jeśli była życiowka to jest trochę smutno ale jeśli już tyle polecielismy to już tak nie boli ,ja tak mam tak to czuję i chyba nic w tym złego nie jest?

Re: Uwaga na słabe baterie!

: 30 maja 2015, 21:20
autor: szymon.strus
mnie by szlag trafil jakby zyciowke 'uwalil' mi rozladowany gps. ostatnio np. nad N. Saczem walczylem z zawieszonym XCTrackiem krecac komin z nastawieniem ze jak tego nie ogarne to nie ma sensu leciec dalej. Z reszta, byc moze przez cala ta akcje, okazal sie to byc ostani komin tego dnia :D

/S.