z vhs na dvd

Dział forum bez ograniczeń, oczywiście w ramach zdrowego rozsądku i powszechnie uznawanej netykiety.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

czang
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 359
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:32
Glajt: Nova Mentor 2
Uprząż: Supair Skypper
Lokalizacja: Kraków

z vhs na dvd

Post autor: czang » 22 wrz 2012, 17:03

doradzi ktoś jak przegrać kasetę vhs na płytkę,albo gdzie to robią.

Awatar użytkownika
13vajper
Glajciarz
Posty: 244
Rejestracja: 09 lut 2011, 08:19
Glajt: Ozone Delta,Sol Torck
Uprząż: AVA SPORT SAMURAJ
Lokalizacja: Kraków

Re: z vhs na dvd

Post autor: 13vajper » 22 wrz 2012, 20:30

czang pisze:doradzi ktoś jak przegrać kasetę vhs na płytkę,albo gdzie to robią.

Tomku najprościej aby nie wnikać w techniczną fazę konwertorowania /analog na sygnał cyfrowy i na twardy dysk/ - ja przegrywałem na kamerę DV -po czinkczach i potem po FireWire/IEEE 1393 już jako cyfrowy sygnał na komputer i dopiero się zaczyna - jakość i dźwięk .
Lub jeżeli masz kartę graficzną z wejściem analogowym Video IN / S- video in / to bezpośrednio na komputer. Z komputera to już łatwo.
Lub kup kartę PCI z wejściami Audio IN Video In /choć nie pamiętam czy dźwięku nie brałem z karty dźwiękowej / dawno temu tym się bawiłem .
Cały problem jest tylko w tym że na VHS masz analog, a potrzeba Ci dane zapisane cyfrowo które mieszasz jak chcesz.
Są chyba gotowe takie karty PCI do takiej konwersacji sygnału . na 10110000111 itd. :-)
Piotr vajper
Flying Dragons Krakow Team

Awatar użytkownika
flaytec
Pilot - Gawędziarz
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2012, 15:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: z vhs na dvd

Post autor: flaytec » 22 wrz 2012, 21:18

Na ul Krakowskiej, w jakimś studiu ,typu foto,xero ,po prawej stronie idac od Dietla. o ile pamiętam 20zł od kasety.

Kilka razy przegrywalem w róznych studiach i nigdy nie zrobili tego dobrze,albo obraz snieżył,albo nie bylo dzwieku,a teraz nie było ilus minut filmu...
Tel 534179725 Sciągam glajty z drzew.18 lat doświadczenia w wspinaniu i pracach wysokościowych .Wpiszcie sobie numer do koma i oby się nigdy nie przydał.

czang
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 359
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:32
Glajt: Nova Mentor 2
Uprząż: Supair Skypper
Lokalizacja: Kraków

Re: z vhs na dvd

Post autor: czang » 23 wrz 2012, 06:37

ok. śliczne dzięki ,o to mi chodziło.

ODPOWIEDZ