pomoc mile widziana :)

j/w

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

kamil0830
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 23 sty 2012, 14:42

pomoc mile widziana :)

Post autor: kamil0830 » 07 lut 2012, 20:54

Witam!

Z racji że to mój pierwszy post to chciałem się ze wszystkimi na początku przywitać :)
Forum SPBW śledzę już od dłuższej chwili, ale dopiero teraz zebrałem się do tego żeby coś napisać :P
A teraz to rzeczy:

Mam 21 lat, 173cm wzrostu i ważę ok. 65kg. Pod koniec tamtych wakacji ukończyłem 2 etap kursu, lecz z przyczyn wyższych nie podszedłem do egzaminu, także licencji nie mam…
Postanowiłem że rok 2012 będzie dla mnie rokiem latania (czy też zlatywania), więc czekam na terminy egzaminów i chciałbym mieć to już z głowy.
Do kupna sprzętu podchodziłem jak do bardzo odległej w przyszłości, lecz prostej sprawy. Ale jak już zacząłem się poważnie nad tym zastanawiać, to okazało się że chyba nie będzie to takie łatwe, bo przeglądając aukcje na allegro rzadko mogę znaleźć coś na siebie. (Każde skrzydło DVH 1-2 75-95kg podnosiło mi tętno ;) )
Na dzień dzisiejszy jestem w 100% zdecydowany na zakup sprzętu do latania ale z racji że się na tym nie znam chciałbym Was tu wszystkich bardziej doświadczonych kolegów poprosić o pomoc w doborze, czy nawet kupnie, wszystkiego po kolei.
Chciałbym nabyć:

Skrzydło DVH 1-2 75-95kg którego stan będzie pozwalał używanie przez kilka sezonów, o „rozwojowej” charakterystyce. Uprząż o podobnym usposobieniu z pewnym systemem ratunkowym. Radio, vario, no i oczywiście kask.
Ze względu na moje skromne finanse wszystkie te rzeczy chcę kupić używane.

To chyba tyle jak na razie mam do napisania :)
Byłbym bardzo wdzięczny za liczny odzew

Awatar użytkownika
grzero
Glajciarz którego nie składa
Posty: 316
Rejestracja: 31 sty 2011, 16:26
Glajt: Gin Carrera
Uprząż: Advance Impress 3
Telefon: 609208994
Team: SPBW

Re: pomoc mile widziana :)

Post autor: grzero » 08 lut 2012, 21:11

chętnie ci pomożemy ale wrzuć jakiegoś linka np. skrzydła z allegro lub innej strony , zapytaj czy warto czy może lepsze inne (i znowu link) to dyskusja nabierze dynamiki, zobaczysz:)

kamil0830
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 23 sty 2012, 14:42

Re: pomoc mile widziana :)

Post autor: kamil0830 » 08 lut 2012, 23:22

Na allegro obecnie wystawione są 2 skrzydła, które teoretycznie się kwalifikują:

http://allegro.pl/advance-epsilon-4-dhv ... 80612.html -Epsilon, który jest do naprawy i dość stary

oraz: http://allegro.pl/paralotnia-skywalk-ch ... 75632.html - nie żebym się bał, ale ono podobno żwawe jest :D

Wyobrażałem sobie, że jak napiszę że potrzebuje coś kupić, to zaraz coś mi ktoś będzie chciał sprzedać, a tu jednak będę musiał uzbroić się w cierpliwość chyba :)


Istnieje jakieś inne źródło ofert oprócz allegro?

Awatar użytkownika
William
Pilot - Gawędziarz
Posty: 123
Rejestracja: 26 sty 2011, 13:13
Glajt: Freex Serum
Uprząż: Woody Valley Velvet
Lokalizacja: Bochnia

Re: pomoc mile widziana :)

Post autor: William » 09 lut 2012, 04:49

Ja bym polecał epsilona, latałem na nim troszku i jest bardzo fajne. Cena genialna, tylko trzeba je obejrzeć czy warto. Ja na pierwszy sezon zlatywania z pagórków kupiłem też skrzydło za 300 zł i od razu je potargałem na krzakach.
Paralotniarze nie umierają, idą do piekła bo tam jest dobra terma :-)

Awatar użytkownika
William
Pilot - Gawędziarz
Posty: 123
Rejestracja: 26 sty 2011, 13:13
Glajt: Freex Serum
Uprząż: Woody Valley Velvet
Lokalizacja: Bochnia

Re: pomoc mile widziana :)

Post autor: William » 09 lut 2012, 04:51

para2000.org
Fajna strona, polecam :-)
Paralotniarze nie umierają, idą do piekła bo tam jest dobra terma :-)

Awatar użytkownika
William
Pilot - Gawędziarz
Posty: 123
Rejestracja: 26 sty 2011, 13:13
Glajt: Freex Serum
Uprząż: Woody Valley Velvet
Lokalizacja: Bochnia

Re: pomoc mile widziana :)

Post autor: William » 09 lut 2012, 04:57

Ja mam do sprzedania uprząż firmy AIREA
Paralotniarze nie umierają, idą do piekła bo tam jest dobra terma :-)

Awatar użytkownika
shBash
Pilot - Gawędziarz
Posty: 110
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:55
Glajt: Up Summit XC2
Uprząż: Nearbirds Zippy

Re: pomoc mile widziana :)

Post autor: shBash » 09 lut 2012, 09:06

Polecam przegryzc sie przez watek na PG forum, sporo na temat skrzydel 1-2:
http://www.paraglidingforum.com/viewtop ... sc&start=0

Tak naprawde nie bardzo jest jak Ci pomoc bo nie wiemy jak sobie radzisz ze skrzydlem. Radze zapytac twojego instruktora, powinien Ci pomoc dobrac skrzydlo do twoich umiejetnosci.

ps. watek mysle mozna przerzucic do dzialu 'porady...' ;)
Pozdrawiam,
Pawel

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: pomoc mile widziana :)

Post autor: Marcin Kalamat » 09 lut 2012, 10:17

Cześć .Mój kolega ma do sprzedania bardzo fajne 1-2 jest to Independence Dragon 3 konstrukcja 2005 ,ten egz. jest z 2006 tutaj test http://para2000.org/wings/independence/ ... tests.html tak wygląda http://para2000.org/wings/independence/ ... hotos.html mogę ci wysłać ci oryginalne zdjęcia ,cena 2000zł ,leciałem na tym skrzydełku jest bardzo miłe w pilotażu i łatwo startuje ,stan określam na dobry ,w komplecie jest plecak i worek .Możesz do mnie zadzwonić Marcin.

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: pomoc mile widziana :)

Post autor: Marcin Kalamat » 09 lut 2012, 10:31

tutaj masz oryginalne zdjęcia skrzydełka http://imgur.com/a/KyZ25

Awatar użytkownika
grzero
Glajciarz którego nie składa
Posty: 316
Rejestracja: 31 sty 2011, 16:26
Glajt: Gin Carrera
Uprząż: Advance Impress 3
Telefon: 609208994
Team: SPBW

Re: pomoc mile widziana :)

Post autor: grzero » 09 lut 2012, 18:57

Dla mnie oba te skrzydła są kiepskie Advance Epsilon jest już starą konstrukcją, zaprojektowany w 2002 roku a Chilli jest za drogie jak na taki stan i rocznik. Poza tym nie wydaje mi się żeby Chilli było zbyt żwawe, więc na pewno nie musisz się go bać. Wypatrzyłem też na Allegro Niviuka Koyota z bardzo młodym rocznikiem i myślę za za 4000 pln pójdzie i będzie wart tych pieniędzy.

ODPOWIEDZ