Kupno skrzydla od Sigminium

j/w

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

homer24
Pilot - Gawędziarz
Posty: 138
Rejestracja: 24 lip 2011, 09:59
Glajt: Mac Para Eden III
Uprząż: Karpov Fly
Telefon: 535 727 384

Kupno skrzydla od Sigminium

Post autor: homer24 » 30 maja 2018, 06:54

Witam,

Czy ktos z Was osobiscie mial okazje kupna sprzetu od tej firmy??
Posiadaja tez swoja strone internetowa oraz chyba monopol na sprzedaz skrzydel na allegro (duzo czesc ogloszen pochodzi wlasnie od nich).

https://uzywaneparalotnie.pl/

Jako ze jestem na etapie szukania skrzydla rozwazam kazda mozliwa opcje, choc nie ukrywam ze wolalbym kupic sprzet od pilota latajacego na swoim skrzydle i znajacym jego historie niz od komisu.

Na preclu byl poruszany podobny temat odnosnie tej firmy i kilka osob bardzo chwalilo zakup od ww firmy, ale ich tozsamosc zostala poddana watpliwosci (niektorzy podobno kupowali tam nawet po kilka skrzydel w ostatnim czasie). Czesc osob zarzucala brak podania konkretnych danych firmy poza numerem telefonu i adresem mailowym.

Mimo ze z reguly ufam ludziom to do firm mam jednak ograniczone zaufanie wiec wolalbym zasiegnac opinii Was, po czesci ktorych znam z latania, przynajmniej z widzenia.
Ktos mial kontakt z tym komisem??

A moze znacie jakies inne w miare sprawdzone miejsca w ktorych mozna zakupic uzywany sprzet?

Ja znalazlem zestaw linkow w watku ponizej
http://www.paraglidingforum.com/viewtopic.php?t=84798

Czesc odnosi sie do duzych centrow paralotniowych za granica typu "flybubble", jendak pozostale do grup na rozych portalach spolecznosciowych gdzie prywatni ludzie umieszczaja swoje ogloszenia. Ktos kupowal skrzydlo w ten sposob i ma jakies doswiadczenia.

Pozdrawiam
Tomek

Awatar użytkownika
dawid
Przelotowiec
Posty: 531
Rejestracja: 14 sie 2012, 19:53
Glajt: UP Summit XC4
Uprząż: Sup'air Delight II
Telefon: 881 364 szysc 45
Lokalizacja: Kraków

Re: Kupno skrzydla od Sigminium

Post autor: dawid » 30 maja 2018, 13:20

Pamiętam wątek na preclu o tej stronce, mocno to śmierdziało bo same pochlebne opinie i ceny dość niskie. Nie znam osobiście nikogo kto kupił od nich. Co do kupowania od nieznajomych przez internet to zawsze jest jakieś ryzyko. Jasiek się nadział kupując rzekomo "jak nówka" skrzydło a przyszedł wycior. Ale zapewne nie jeden kupił i było ok. Wiadomo że zawsze lepiej kupić od pilota który jest znany w Twoim lokalnym środowisku, ale jak nie ma opcji to można próbować inaczej. Na paragliding forum jest dużo ogłoszeń, sporo też ostrzeżeń o oszustwach :) Szukaj gdzieś blisko, w Polsce albo Czechach/Słowacji albo w NRD to zawsze możesz podjechać i obejrzeć.
Powodzenia
---------
Dawid

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Kupno skrzydla od Sigminium

Post autor: Robsono » 30 maja 2018, 20:32

Od nich nie kupiłem ale z paragliding forum już tak ale na zasadzie wyślij skrzydło oglądane jak będzie ok to kasa jak nie odsyłam i nie miałem problemu ze zwrotem czy wysyłka.
Ale zawsze jest jakieś ryzyko
Sigma i zapas mam od ifly komis jakoś tak to się nazywa

ODPOWIEDZ