Śnieżnica 04.07.2020 - podziękowania świeżaka

Kto pyta nie błądzi.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Andik
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 01 lip 2020, 20:56
Glajt: Triple Seven Knight
Uprząż: Advance Progress 3
Telefon: 501724512

Śnieżnica 04.07.2020 - podziękowania świeżaka

Post autor: Andik » 07 lip 2020, 19:54

Chciałbym tą drogą bardzo serdecznie podziękować Wojtkowi i Grześkowi za opiekę i pomoc ,które zaowocowały moim pierwszym samodzielnym lotem - zlotem. Dziękuje, że zabrali mnie w sobotę na Śnieżnicę. W czasie podejścia zagadywali tak, że nie miałem czasu na strach. Na startowisku rozłożyli, sprawdzili i w dogodnym momencie ( a warun był b. średni) dali komendę "ogień" i poszłoooooo :D Udało mi się wystartować (pierwszy poważny start alpejką) , do drzew było niedaleko ale jakoś przeszło a potem to już sami wiecie....... Jak dla mnie to ok. na pierwszy raz , prawie 15 min w powietrzu, wykręcenie się ponad szczyt i lądowanie we właściwym miejscu obok innych pilotów. Czego chcieć więcej na początek :D
I co istotne, było to także sprawdzenie reakcji nowego skrzydła. Skrzydło kupiłem używane (2 lata, 30h nalotu) nieco bardziej rącze niż to z kursu. Bałem się jego reakcji. Na szczęście nie przestraszyło mnie swoimi reakcjami.
Chciałem także podziękować wszystkim pilotom, z którymi przybiłem żółwika na lądowisku i rozmawiałem w ten i wcześniejszy weekend (na Cietku). Dziękuję za porady, słowa zachęty i szalenie przyjazną atmosferę.
Jako świeżak na koniec podzielę się kilkoma spostrzeżeniami. Może będą pomocne dla świeżaków takich jak ja czytających to forum. Zacząłem od przeczytania wszystkich porad dla początkujących. Kopalnia wiedzy :D Potem łąka, łąka,łąka i jeszcze raz łąka. Cioranie skrzydła boli ale naprawdę bezpiecznie można opanować kontrolę nad nim. Nawet wychodzenie w klapy. Nie wierzyłem ale gdy jedna strona zaklapiła przeniosłem ciężar na drugą nóżkę i skrzydło się na nowo napełniło. Nad głową na łące. Nie szukajcie małych górek. Są niebezpieczne. Byłem w Sławicach dwukrotnie Raz wiało z boku (ze wschodu) więc nie nie udało mi się wzbić w powietrze. Zbieglem ze skrzydłem nad głową więc była to nauka panowania nad nim. Drugi raz wiało z północy. Czyli ok. Wystartowałem, podbiło lekko do góry ale po wyjściu zza linii drzew dmuchnęło z boku. No i nieplanowane lądowanie.Byłem tuż nad ziemią więc spadłem na nóżki. Ale gdybym był parę metrów wyżej to skręcenie lub stłuczenie na bank. Przy okazji - górki koło Krakowa opisywane na forum pozarastały. Strach rozkładać skrzydło. Lepiej pobiegać np. w Czyżynach.
Jeszcze jedna porada - warto na nowo przeczytać Paralotniarstwo i Termal flying. Zupełnie inaczej przyswaja się na nowo wiedzę.
Kończąc ten nieco przydługawy post jeszcze raz dziękuję Wojtkowi i Grześkowi za okazaną pomoc, cierpliwość ,rady i poświęcony czas. Pozdrawiam wszystkich pilotów i mam nadzieję że będziemy się spotykać na beskidzkich startowiskach ;)

adampol
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2019, 16:32
Glajt: Dudek Nemo 4
Uprząż: Dudek Disco

Re: Śnieżnica 04.07.2020 - podziękowania świeżaka

Post autor: adampol » 08 lip 2020, 10:27

Supsr. Pierwsze koty za ploty, a co do slawic - dzika gorka wg mnie nie do latania.

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Śnieżnica 04.07.2020 - podziękowania świeżaka

Post autor: Robsono » 09 lip 2020, 20:41

adampol pisze:
08 lip 2020, 10:27
Supsr. Pierwsze koty za ploty, a co do slawic - dzika gorka wg mnie nie do latania.
serio ??


adampol
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2019, 16:32
Glajt: Dudek Nemo 4
Uprząż: Dudek Disco

Re: Śnieżnica 04.07.2020 - podziękowania świeżaka

Post autor: adampol » 13 lip 2020, 11:56

Dwa razy juz mowilem ze jestem ostatni raz ale po tym filmie chyba jeszcze sie skusze

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Śnieżnica 04.07.2020 - podziękowania świeżaka

Post autor: Robsono » 13 lip 2020, 18:21

adampol pisze:
13 lip 2020, 11:56
Dwa razy juz mowilem ze jestem ostatni raz ale po tym filmie chyba jeszcze sie skusze
bardzo rzadko jest tam kierunek i sila

bardzo bardzo rzadko

Andik
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 01 lip 2020, 20:56
Glajt: Triple Seven Knight
Uprząż: Advance Progress 3
Telefon: 501724512

Re: Śnieżnica 04.07.2020 - podziękowania świeżaka

Post autor: Andik » 13 lip 2020, 20:38

Czołem.
Widziałem wcześniej ten filmik. Kusi. Bardzo. Nawet takiego świeżaka jak ja. Ale..... Zanim się tam wybrałem zadzwoniłem do właściciela stoku. Grzeczne pytanie "czy można?". Można, można tylko uważać mi się tam, bo ostatnio taki jeden zawiesił się na drzewie, trzeba było ściągać i szkody narobili...
Tematu nie rozwijałem, grzecznie podziękowałem i bardzo uważałem :D A inna sprawa że taki warun to tam pewnie raz w roku. Pozdr.

ODPOWIEDZ