Pakowanie na wyjazd SPBW

Kto pyta nie błądzi.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
Legend
Pilot - Gawędziarz
Posty: 117
Rejestracja: 13 cze 2015, 19:51
Glajt: SOL Synergy 5 S - Czarny
Uprząż: UP Fast Pro
Telefon: 692 614 8 osiem 7
Team: Brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Pakowanie na wyjazd SPBW

Post autor: Legend » 20 lut 2016, 22:00

Hej!

Jako iż pewnie niedługo trzeba będzie się spakować na wyjazd mam pytanie do bardziej doświadczonych innymi wyjazdami albo chociaż tym zeszłorocznym - macie jakieś rady dotyczące pakowania?

Co zabrać, w jakiej ilości, a może czego nie zabierać? Być może czegoś Wam ostatnio zabrakło albo coś zabraliście niepotrzebnie - jeżeli możecie, proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami żeby inni nie popełnili jakiegoś błędu.


I proszę bez docinek.
Nie pytam też o alkohol :P
Wojciech Sołtysik

Awatar użytkownika
Winger
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 386
Rejestracja: 10 maja 2013, 21:57
Glajt: UP Meru
Uprząż: WV XR-7
Telefon: pięćset 378 53 jeden
Team: UFO Team
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie

Re: Pakowanie na wyjazd SPBW

Post autor: Winger » 21 lut 2016, 00:41

Bierz jakąś książkę jeśliś niepełnosocjalny, w przeciwnym wypadku tabletki na wspomaganie wątroby. Bądź gotów na to że co poleją, to wypić musisz. Nie ma "nie", chyba żeś kierowca.

Na drogę poduszkę podróżną, słuchawki z odtwarzaczem (lub powerbanka do telefonu) i muzę własną. 12-14 godzin jazdy nie tak łatwo znieść. Jak masz prawko i możliwość prowadzenia, wbijaj w kolejkę kierowców, jak mało pijesz to im póżniej siądziesz tym lepiej bo ciekawsze krajobrazy i mniej człowiek senny / zdąży się wyspać. Lubisz się napić - nie głoś się na kierowcę i nie planuj dalekich lotów w dniu przyjazdu na miejsce. Ewentualnie kieruj od startu a potem pij, ale ciężko tą miejscówkę dorwać ;-)

Okulary, krem na słońce (mimo pory roku). Śpiwór ciepły może się przydać, bo jak się trafi dobra impreza w dolinie to głupio będzie na chatę wracać, a klimat na pgnisku niesamowity.

I najważniejsze: nastrój dobry i podejście. Nie oczekuj, że każdy dzień będzie lotny, ba, nie oczekuj nawet tego, że jakikolwiek dzień będzie lotny. Jedziesz imprezować, integrować się, testować wydajność wątroby, jeść najlepszą pizzę na kontynencie. Jeśli przypadkiem uda się zalatać - to będzie bonus. Jeśli będziesz jednym ze szczęśliwców którzy będą mieli siły odpalić - nie zmarnuj tego. Jak się zakręci w żołądku, poznasz największą wadę kasków ze szczęką.

Latając, pomagaj innym i z pomocy korzystaj. Jeśli lataś z kimś z ekipy, informuj o dobrym noszeniu, ostrzegaj o topieniu, obserwuj ziomala / ziomalkę i reaguj odpowiednio.

Najważniejsze: przekraczaj granicę swojej strefy komfortu. Myślisz, "za daleko", "nie dolecę", "lepiej zawrócić".... Nie. Nieeeeeee. Leć dalej. Szukaj. Ryzykuj. Nie wracaj. Eksploruj. Uda się albo nie. Jeśli nie - wylądujesz przygodnie, będzie przygoda, przeanalizujesz co można było zrobić lepiej. Jeśli się uda.... Będziesz do końca szczęśliwy, że pojechałeś ten krok dalej. Nie zapomnisz. Podziękujesz mi za tą radę. Pamiętaj :-)
Pozdrawiam,
Arkadiusz 'Winger' Ślusarczyk

Awatar użytkownika
toosh
Glajciarz
Posty: 179
Rejestracja: 02 paź 2014, 09:12
Glajt: Ozone LM5
Uprząż: Kortel Kolibri
Telefon: 88trzy26879jeden
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie
Kontakt:

Re: Pakowanie na wyjazd SPBW

Post autor: toosh » 21 lut 2016, 13:54

1. Zabierz tyle wody, żeby być minimum 5kg pod maksymalną wagą albo w max. W ostrych warunkach będzie mniej składało. W tesco jest do kupienia woda w 5L kartonie, a w środku wytrzymały worek z zaworem, ew. w biedronce są 3L soki w kartonach, zawór jest ten sam, ale nie wiem czy worek będzie równie wytrzymały.
2. Zabierz rozgałęziacz do prądu.
3. Zatyczki do uszu, nie pianki, a sylikonowe choinki.
4. Nie zawracaj do lądowiska przed drugim rzyganiem albo połową dnia ;)
5. Pewnie nie będziesz się bał lądować gdzieś dalej od centrum cywilizacji, osmand korzysta ze szczegółowych map.
SRUdoChmury.pl - Marcin Duszyński

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Pakowanie na wyjazd SPBW

Post autor: eltomek » 22 lut 2016, 08:13

Winger pisze:nie oczekuj nawet tego, że jakikolwiek dzień będzie lotny. Jedziesz imprezować, integrować się, testować wydajność wątroby, jeść najlepszą pizzę na kontynencie. Jeśli przypadkiem uda się zalatać - to będzie bonus.

Chyba mamy zupełnie odmienne oczekiwania i cel wyjazdu...
Ostatnio zmieniony 22 lut 2016, 08:18 przez eltomek, łącznie zmieniany 1 raz.

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Pakowanie na wyjazd SPBW

Post autor: Robsono » 22 lut 2016, 08:16

tomek chyba chodzi o to ze jak ktos zapije paue w kazdy dzien to bedzie mial niezly wyjazd impezowy :D

Awatar użytkownika
dawid
Przelotowiec
Posty: 531
Rejestracja: 14 sie 2012, 19:53
Glajt: UP Summit XC4
Uprząż: Sup'air Delight II
Telefon: 881 364 szysc 45
Lokalizacja: Kraków

Re: Pakowanie na wyjazd SPBW

Post autor: dawid » 22 lut 2016, 10:47

W ciekawym kierunku toczy się dyskusja, kolega zapytał co spakować, nawet zaznaczył że nie pyta o alkohol, a w odpowiedzi dyskusja o piciu :). Dobrze że cokolwiek o lataniu jest chociaż też nie o to pytał.
---------
Dawid

Awatar użytkownika
Winger
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 386
Rejestracja: 10 maja 2013, 21:57
Glajt: UP Meru
Uprząż: WV XR-7
Telefon: pięćset 378 53 jeden
Team: UFO Team
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie

Re: Pakowanie na wyjazd SPBW

Post autor: Winger » 22 lut 2016, 11:48

eltomek pisze:Chyba mamy zupełnie odmienne oczekiwania i cel wyjazdu...


Oczekiwania to jedno, rzeczywistość coś innego. Chodzi mi o pogodę i jej nieprzewidywalność.
Jasne, że każdy chce zalatać i po to wyjazd. Ale zdarzały mi się już takie kwiatki jak SIV na którym skrzydła z worka nie wyciągnąłem, tygodniowy pobyt na Lijaku z Walterem gdzie po trzech dniach miałem 15 minut nalotu, czy też tydzień deszczu w w styczniu w Ameryce Południowej.
Jak się człowiek napali na to że będzie idealny warun i w ciągu 5 dni naklepie 30 godzin nalotu to można w niezłą deprechę wpaść kiedy leje w dniu przyjazdu. Dlatego nie warto się jakoś specjalnie nakręcać psychicznie na latanie tylko podejść do tematu z dozą ostrożności i niezbyt wygórowanymi oczekiwaniami. O to mi chodzi.
Zdecydowanie lepiej nastawić się na to że mniej niż połowa dni będzie lotna i przezyć miłą niespodziankę, niż nastawić się na codzienne robienie setek i srodze się rozczarować a może i nawet zrazić do latania.
Pozdrawiam,
Arkadiusz 'Winger' Ślusarczyk

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Pakowanie na wyjazd SPBW

Post autor: Robsono » 22 lut 2016, 11:51

Co spakować:
Majtki par 1 sztuka na dzień
Skarpety 1 para na dwa dni można przekładać stronami
Spodnie wyjazdowe i do latania
2 podkoszulki ( nie brudza się tak szybko)
Pasta do zębów szczoteczka żel pod prysznic mały!
Bluza z kapturem i bez
Termoaktywna odierz
Kurtka rękawiczki
Skrzydło uprząż
Kask!!!!!
Elektronika
Papier toaletowy 2 rolki minimum
Jedzenie chyba że kupisz na miejscu

Chyba wszystko....


Arek dla tego nie mamy sztywnego terminu i bedziemy celowac w pogode ???
jak w zeszlym roku nie ma tu to jest gdzie indziej a jak nie bedzie nigdzie to na pewno nie bede siedzial we wloszech czy sloweni po to zeby pic ....

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Pakowanie na wyjazd SPBW

Post autor: eltomek » 22 lut 2016, 12:37

Winger pisze:Oczekiwania to jedno, rzeczywistość coś innego. Chodzi mi o pogodę i jej nieprzewidywalność.

Właśnie dlatego decyzję o wyjeździe podejmiemy na 3 dni przed wyjazdem.

szymon.strus
I Wiceprezes SPBW
Posty: 929
Rejestracja: 16 lip 2011, 18:30
Glajt: Ozone Rush 3
Uprząż: Gin Genie Race II
Telefon: 783332234

Re: Pakowanie na wyjazd SPBW

Post autor: szymon.strus » 22 lut 2016, 13:27

Robson, ale czemu az tyle papieru? :D A majtki to mozna na 4 przekladac :P

Ja biore namiot 3 osobowy (bardziej to jest dwojka) tak w razie 'w' bo raczej celuje w kwatere z noclegiem. Jak kto potrzebuje to mam jeszcze nadmiarowy komplet spiwor/karimata.

/S.

EDIT: Dwojke obiecalem chwile temu elTomkowi wiec nie ma.

ODPOWIEDZ