Nowy na forum i w powietrzu.

Kto pyta nie błądzi.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
toosh
Glajciarz
Posty: 179
Rejestracja: 02 paź 2014, 09:12
Glajt: Ozone LM5
Uprząż: Kortel Kolibri
Telefon: 88trzy26879jeden
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie
Kontakt:

Re: Nowy na forum i w powietrzu.

Post autor: toosh » 13 lis 2015, 22:32

Czyli stradomka przy silnym wietrze odpada. A co jeśli chodzi o zloty przy słabym wietrze?


Pychowicka powinna być dobra, nie będzie kusić, żeby latać, bo jest niska i startów+lądowań można natrzaskać dużo i szybko: https://goo.gl/maps/dgGmaqokAwE2
Ew. trochę wyższy Pińczów.

Którą w takim razie górkę z BW polecalibyście jako pierwszą (oczywiście po opanowaniu alpejki)?


Ciecień, Śnieżnica, Spyrkowa, Skrzętla, Ćwilin, Szczebel - lata się głównie na tych, wyczerpują wszystkie kierunki wiatrów i wszystkie nadają się na pierwsze starty albo zejścia...
SRUdoChmury.pl - Marcin Duszyński

Awatar użytkownika
Dżan
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2015, 00:24
Glajt: Nemo2
Uprząż: Dudek Jazz
Telefon: 53zero 09zero zero86
Lokalizacja: Bochnia

Re: Nowy na forum i w powietrzu.

Post autor: Dżan » 13 lis 2015, 23:30

Dzięki wszystkim za podpowiedzi - wszystkie bardzo przydatne ;) Powoli wyklarował mi się już plan działania:

1. Groundhandling

2. Ćwiczenia strartów i lądowań:
- Stradomka przy słabym wietrze
- Górka Pychowicka (muszę odwiedzić bo nigdy nie byłem)
- podobno w okolicy Wiśniowej / Czasławia są dwie sympatyczne pochyłości do nauki

3. Zloty z większych górek:
- Śnieżnica - jako najczęściej wymieniana
- Pińczów i Lendak na troszkę dalszy wyjazd

kosu
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2015, 12:54
Glajt: Dudek Nemo2
Uprząż: Karpo Fly
Telefon: 729 316 391

Re: Nowy na forum i w powietrzu.

Post autor: kosu » 29 gru 2015, 13:28

Również witam wszystkich forumowiczów nazywam się Rafał Kos i jestem nowy na forum jak również w powietrzu. Mieszkam w Monachium ale bardzo często przyjeżdżam do swojego rodzinnego domu w Lubniu. Jestem świeżo po ŚK kurs robiłem w szkole Aerokrak na pobiedniku za wyciągarką nie mam żadnego doświadczenia w lataniu ze startowisk górskich. Chciałbym poznać waszą ekipę aby nabrać doświadczenia i poznać ludzi z najpiękniejszą pasją jaką jest latanie :)

Pozdrawiam Rafał Kos

ODPOWIEDZ