Początkujący w Wyspowym WITA!

Kto pyta nie błądzi.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
Legend
Pilot - Gawędziarz
Posty: 117
Rejestracja: 13 cze 2015, 19:51
Glajt: SOL Synergy 5 S - Czarny
Uprząż: UP Fast Pro
Telefon: 692 614 8 osiem 7
Team: Brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: Legend » 31 lip 2015, 20:50

Cześć!

Nazywam się Wojtek, zaczynam przygodę z lataniem - a że mieszkam w Krakowie to pewnie większość czasu spędzę z Wami! Nikogo jeszcze nie znam, ale liczę, że prędko się to zmieni i chyba nie będę rozczarowany. Kurs zaliczony, sprzęt jest, czas też się w końcu znalazł - pora zamienić Pobiednikowe loty za wyciągarką na zloty a może i coś więcej..

Wiem, że nikt mnie niańczył nie będzie ale chciałbym prosić Was o wprowadzenie w świat lotów w beskidzie. Nie prowadzenie za rękę, ale kilka najistotniejszych i najważniejszych rad które mogą się przydać "nowemu".
Czytam forum kiedy tylko mogę, stronę też! Pomijam wszystkie inne źródła informacji - jest tego sporo i staram się chłonąć wszystko! Ale jednak nie ma to jak rada z pierwszej ręki - tam, na górce.

I teraz pytanie do .. no właśnie - w sumie kogokolwiek - pomożecie? Nie wiem nawet o co pytać, pewnie sami będziecie lepiej wiedzieli co mi doradzić i o czym wspomnieć.
Zaczynając od tego na którą górkę najlepiej wybrać się na początek, na jakie warunki polować?
Gdzie parkować, z kim się umawiać, na którą godzinę..
Gdzie nosi, gdzie jest niebezpiecznie, na co uważać na lądowiskach..
A kończąc na takich "pierdołach" jak gdzie fajnie zjeść po lotach ;)

Będę miał też prośbę o sprawdzenie czy dobrze zamontowałem zapas w uprzęży - niby żadna filozofia zrobić to zgodnie z instrukcją, ale czułbym się pewniej gdyby ktoś rzucił na to fachowym okiem.

Na tą chwilę mam wolne weekendy, ale prawdopodobnie będę mógł się też urwać w tygodniu - pracuję na Borku Fałęckim od 7 do 15 więc koło 16 mogę być w okolicach Mszany - ktoś z Was lata w tygodniu? Jeżeli tak to w jakich godzinach? Myślę że raz na jakiś czas mogę też skończyć koło 14.

Pozdrawiam Wszystkich i do zobaczenia!





I koniec jeszcze filmik z mojego szkolenia - https://www.youtube.com/watch?v=l5GHyxijtN0 :oops:
Wojciech Sołtysik

Awatar użytkownika
Piotr Klimek
Członek zarządu SPBW
Posty: 471
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:27
Glajt: Ozone Delta2
Uprząż: AVA Tanto Race
Telefon: 502 357 864
Team: SPBW
Lokalizacja: Kraków, Mszana Dolna

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: Piotr Klimek » 01 sie 2015, 14:01

Wszystkiego dowiesz sie "w praniu". Przyjedź na jakieś wspólne latanie, przedstaw sie i pytaj.. tu nie jest Żar czy Skrzyczne zeby się obawiac ze cię wyśmieją.
Tutaj naprawdę mozna nauczyc się latac, jesli tylko będziesz miał siły i czas.
zapraszam

Piotr Klimek - prezes SPBW
(>

Awatar użytkownika
Legend
Pilot - Gawędziarz
Posty: 117
Rejestracja: 13 cze 2015, 19:51
Glajt: SOL Synergy 5 S - Czarny
Uprząż: UP Fast Pro
Telefon: 692 614 8 osiem 7
Team: Brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: Legend » 01 sie 2015, 18:00

No i wyszło w praniu..

Pojechałem dziś z Szymonem, Dawidem i Lopezem na Lendak. Było też kilka innych osób, wszyscy wyciągnęli pomocną dłoń, wyjaśnili, doradzili i sprawdzili sprzęt. Po czym puścili na pierwszy ogień!

Myślałem że to będzie zlot bo do tego czasu wszyscy coś tam wisieli i kończyli na lądowisku. Mnie się udało wstrzelić, a raczej chłopaki wiedzieli kiedy mnie wypuścić :) Zaraz po starcie w prawo, żagiel i po chwili pierwsze ślady kominów. A potem to już jakoś poszło, wystrzeliłem w górę i starałem utrzymać. Po 30 minutach samotnej walki reszta dołączyła i była zabawa. Bałem się ostrego trzepania ale o dziwo to właśnie te sytuacje mnie najbardziej cieszyły - czy to źle? :? Trafiła się też klapa która sama wyszła balansem ciała oraz front który w porę wyczułem i zdążyłem przyhamować.

Do tej pory miałem 31 lotów za wyciągarką - trochę obawiałem się swojego pierwszego lotu z górki, szczególnie że to już nie poranne masełko w którym do tej pory miałem okazję latać.. Pomijam też to, że tak na prawdę był to mój pierwszy lot na nowym skrzydle i pierwszy raz w kokonie i to bez deski. W każdym razie jestem mega zadowolony i DZIĘKUJĘ WAM! Mam nadzieję, że już niedługo się zobaczymy - i z góry przepraszam za mnóstwo pytań, ale tak już mam że wszystko muszę wiedzieć :twisted:

A to mój locik

http://xcportal.pl/node/89774
http://www.doarama.com/view/433490


(tak tak, wiem - nie ma czym się chwalić, ale dla mnie to i tak wiele...)


Pozdrowionka!
Wojciech Sołtysik

Awatar użytkownika
mani3kxc
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 23 sty 2011, 19:20
Team: UFO Team
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: mani3kxc » 04 sie 2015, 11:23

Piotr Klimek pisze:... tu nie jest Żar czy Skrzyczne zeby się obawiac ze cię wyśmieją...

Osobiście nie przypominam sobie przypadku, żeby ktokolwiek z miejscowych pilotów śmiał się z początkującego na Żarze czy Skrzycznym.
Pozdrawiam,
Mariusz
paralotniarz.com.pl

Awatar użytkownika
dawid
Przelotowiec
Posty: 531
Rejestracja: 14 sie 2012, 19:53
Glajt: UP Summit XC4
Uprząż: Sup'air Delight II
Telefon: 881 364 szysc 45
Lokalizacja: Kraków

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: dawid » 04 sie 2015, 13:06

Spoko Wojtek że Ci się podobało, rzeczywiście udało Ci się wstrzelić idealnie. To nie jest źle że się cieszysz jak trzepie, ważne żebyś nie stracił do tego dystansu i koncentracji bo to potencjalnie niebezpieczny sport jak się zacznie kozaczyć. Ważne żeby mieć z niego radość.

Do zobaczenia na kolejnym lataniu.
---------
Dawid

Awatar użytkownika
dawid
Przelotowiec
Posty: 531
Rejestracja: 14 sie 2012, 19:53
Glajt: UP Summit XC4
Uprząż: Sup'air Delight II
Telefon: 881 364 szysc 45
Lokalizacja: Kraków

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: dawid » 04 sie 2015, 13:10

mani3kxc pisze:Osobiście nie przypominam sobie przypadku, żeby ktokolwiek z miejscowych pilotów śmiał się z początkującego na Żarze czy Skrzycznym.


Wiesz jak to jest Maniek, szczególnie jak jest parawaiting i jakiś świeżak się szpei to bywają docinki i komentarze. Tam po prostu przyjeżdżają tłumy z różnych miejsc i zdarzają się "dowcipnisie". W Wyspowym jest z reguły lokalne towarzystwo i większa rozpoznawalność a co za tym idzie nieco większa kultura :).

Ale też złego słowa o Żarze czy Skrzycznym nie powiem, szczególnie ta druga góra to chyba moja ulubiona.
---------
Dawid

Awatar użytkownika
dawid
Przelotowiec
Posty: 531
Rejestracja: 14 sie 2012, 19:53
Glajt: UP Summit XC4
Uprząż: Sup'air Delight II
Telefon: 881 364 szysc 45
Lokalizacja: Kraków

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: dawid » 04 sie 2015, 13:13



Fajny patent z tą stroną doarama.com, gdyby więcej pilotów, szczególnie latających długie przeloty, wrzucało tam tracki można by wygodnie pośledzić i podpatrzeć jak to się robi :)
---------
Dawid

wiciu
Nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 05 kwie 2013, 13:53
Glajt: Cayenne 4
Uprząż: Skylighter2
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: wiciu » 04 sie 2015, 13:28

Dawid - możesz sobie sam tam wrzucić jakiego tracka chcesz, ściągnij .igc jakiegos lotu z xcc czy xcportal i dalej to już tylko 3 klikniecia :)
faktycznie fajny "bajer" ta doarama.com

czang
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 359
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:32
Glajt: Nova Mentor 2
Uprząż: Supair Skypper
Lokalizacja: Kraków

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: czang » 04 sie 2015, 15:06

e w bw też się zdażają docinki,ostatnio na cietku tak kręciło na starcie że nie było łatwo glajta ustawić,normalnie bokiem stawał,ale przyjezdny mnie na łączke wysyłał,szkoda że tego nie słyszałem,a potem sam pokazał co potrafi rzucając pake,a ja już byłem w sączu .

krakra99
Glajciarz
Posty: 208
Rejestracja: 28 wrz 2013, 17:35
Glajt: ADVANCE SIGMA 8
Telefon: 501432287
Lokalizacja: Kraków

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: krakra99 » 04 sie 2015, 15:15

Nie ma sie co przejmowac,ze sie z ciebie smieja(nawet z ptaków sie smieją),to tylko motywuje do nauki.
http://www.doarama.com/view/433490 Bardzo fajne to. Nawet od zoltodzioba mozna sie czegos nauczyc

ODPOWIEDZ