Łączka do nauki startów w Palczy (HARBUTOWICE)

Dyskusje o miejscach w których latamy.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
flaytec
Pilot - Gawędziarz
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2012, 15:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Łączka do nauki startów w Palczy (HARBUTOWICE)

Post autor: flaytec » 16 cze 2013, 08:14

Witam.Postanowiłem podać namiary na fajną łączkę do nauki startów i lądowań umiejscowionej w Palczy przy Harbutowicach.

Obrazek

Łączkę widać dobrze z startowiska w Harbutowicach.

Kierunek NE . Przy 1m/s leci się pare metrów nad ziemią.A przy 3m/s można przelecieć nawet 300-350m . Idealne dla początkujących-trenowałem tam w tandemie.Bardzo podobne do Krakowskiego Bodzowa .

DOJAZD:

Drogą przez Sułkowice w kierunku na SUCHĄ BESKIDZKĄ , za przełęczą SAJDUSZKI i pomnikiem jedziemy ok 500m i skręcamy za znakiem na BRODY w prawo.Jedziemy doliną aż do znaku PRODUKCJA KAMIENIA .-Za znakiem skręcamy w prawo- jedziemy krętą drogą między budynkami i wjezdrzamy w las w kamienistą drogę. Teraz tak jak droga aż do miejsca gdzie znowu pojawiają sie domy i asfalt- jedziemy aż skończy się ten asfalt i tu po lewej w polach mamy samotnego dęba.Można podjechać trawiastą drogą pod niego- stąd pieszo ok 50m w dół i lekko w lewo na startowisko.Dojazd bezproblemowy każdym autem.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony 22 cze 2013, 16:21 przez flaytec, łącznie zmieniany 4 razy.
Tel 534179725 Sciągam glajty z drzew.18 lat doświadczenia w wspinaniu i pracach wysokościowych .Wpiszcie sobie numer do koma i oby się nigdy nie przydał.

Awatar użytkownika
flaytec
Pilot - Gawędziarz
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2012, 15:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Łączka do nauki startów w Palczy (HARBUTOWICE)

Post autor: flaytec » 22 cze 2013, 16:07

Po dzisiejszym dniu podaję wysokość górki- od 53m-63m . tzn tak dziś lądowaliśmy przy wiaterku ok 4m/s chodz można bliżej.Dystans najdalszego lotu ponad 350m i ciut działa strefa żagla wiec lot nie jest taki krótki,można coś pokombinować by utrzymać się dłużej. Panowie to jest lepsze niż Krakowski Bodzów!!! I dużo profesorów się tu wykręca.Niestety nie było czasu na podpinanie kamerki.
Tel 534179725 Sciągam glajty z drzew.18 lat doświadczenia w wspinaniu i pracach wysokościowych .Wpiszcie sobie numer do koma i oby się nigdy nie przydał.

Ascha
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 09 cze 2013, 19:52
Telefon: 604 714 730
Lokalizacja: Sułkowice

Re: Łączka do nauki startów w Palczy (HARBUTOWICE)

Post autor: Ascha » 24 cze 2013, 21:42

Jakby ktoś mimo wszystko miał problemy z trafieniem albo szukał towarzystwa to chętnie pokażę, gdzie to jest ;) Jadąc z Krakowa i tak przez moje Sułkowice przejeżdżacie.

Awatar użytkownika
Winger
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 386
Rejestracja: 10 maja 2013, 21:57
Glajt: UP Meru
Uprząż: WV XR-7
Telefon: pięćset 378 53 jeden
Team: UFO Team
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie

Re: Łączka do nauki startów w Palczy (HARBUTOWICE)

Post autor: Winger » 04 lip 2013, 18:06

Dotarłem tam dzisiaj i potwierdzam że idealne miejsce do ćwiczeń ground handlingu, z łączki opisanej powyżej nie korzystałem (została świeżo skoszona a na sąsiednich polach pracowały dzisiaj traktory), ale poćwiczyłem alpejkę na łące na której znajduje się samotne drzewo - niedawno skoszona trawka, równo, żadnych dziur - nawet na Pobiedniku nie jest tak gładko :-) Musi tylko wiać z odpowiedniego kierunku.

Minusem jest odległość, 25 minut jazdy od węzła bielskiego na zakopiance, ale jesli ktoś mieszka w okolicach to miejsce jest faktycznie idealne.
Pozdrawiam,
Arkadiusz 'Winger' Ślusarczyk

Ascha
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 09 cze 2013, 19:52
Telefon: 604 714 730
Lokalizacja: Sułkowice

Re: Łączka do nauki startów w Palczy (HARBUTOWICE)

Post autor: Ascha » 04 lip 2013, 20:08

Nas z tej łączki trochę w górę nawet wzięło ;) Więc zloty można spokojnie też zrobić przy mocniejszym wietrze. Tylko uwaga na te 3 krzaczki, co by nie wpaść ;)

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Łączka do nauki startów w Palczy (HARBUTOWICE)

Post autor: Robsono » 04 lip 2013, 20:27

jesli pogoda dopisze i czas oczywiscie to w przyszla sobote wybiore sie tam jesli ktos ma ochote pisac tutaj :)

Awatar użytkownika
flaytec
Pilot - Gawędziarz
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2012, 15:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Łączka do nauki startów w Palczy (HARBUTOWICE)

Post autor: flaytec » 04 sie 2013, 09:53

Palcza jest termiczna,ile razy tam byłem przechodzą co chwile fajne kominki, film z wczoraj z startem w komin ,zbyt postrzępiony by się z nim zabrać niestety .

http://www.youtube.com/watch?v=TApwEpXzCAk
Tel 534179725 Sciągam glajty z drzew.18 lat doświadczenia w wspinaniu i pracach wysokościowych .Wpiszcie sobie numer do koma i oby się nigdy nie przydał.

Mareckii
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2015, 19:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Łączka do nauki startów w Palczy (HARBUTOWICE)

Post autor: Mareckii » 18 cze 2015, 21:26

Witam wszystkich, jestem tu nowy, w najbliższym czasie zamierzam się wybrać na w/w łąkę aby poćwiczyć podstawy, na co w tym miejscu powinienem uważać, na co zwrócić uwagę?? za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: Łączka do nauki startów w Palczy (HARBUTOWICE)

Post autor: Marcin Kalamat » 20 cze 2015, 08:25

Jakieś koordynaty GPS można prosić? Chciałbym to obejrzeć w Google Earth

Awatar użytkownika
Winger
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 386
Rejestracja: 10 maja 2013, 21:57
Glajt: UP Meru
Uprząż: WV XR-7
Telefon: pięćset 378 53 jeden
Team: UFO Team
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie

Re: Łączka do nauki startów w Palczy (HARBUTOWICE)

Post autor: Winger » 20 cze 2015, 13:02

https://www.google.com/maps/@49.8175276 ... a=!3m1!1e3

Ja myślę, że jeśli o łąki chodzi to jednak w samym Krakowie znajdzie się kilka miejsc (Pychowice, Bielany, ew. Czyżyny) i nie trzeba jeździć po 50km żeby poćwiczyć stawianie skrzydła :-) Do zlotów to moim zdaniem też jest średnie miejsce, byłem tam ze 2 lata temu.
Pozdrawiam,
Arkadiusz 'Winger' Ślusarczyk

ODPOWIEDZ