Startowisko na Łopieniu - po raz drugi

Dyskusje o miejscach w których latamy.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Florek
Glajciarz
Posty: 245
Rejestracja: 05 maja 2011, 13:05
Glajt: Nova Mentor 2
Uprząż: Advance Impress 2+
Telefon: 66osiem34jeden715
Lokalizacja: Skawica

Startowisko na Łopieniu - po raz drugi

Post autor: Florek » 15 cze 2013, 17:59

Hej,

Wlasnie ogladałem program Kuchenne Rewolucje w którym Gesslerka pojechała na "Łopień"
I od razu przypomniało mi sie startowisko na tej górce. Z tego co widziałem to niegdyś była dyskusja na temat reaktywacji startowiska.
W jednym z postów Marcin ( Martinez :)) bardzo robrze wypowiadał sie o tej górce. Ma dużo wiekszy potencjał niż Spyrkowa zwłaszcza w okresie letnim.
Jeszcze nigdy tam nie byłem ale widziałem kilka filmików i wygląda ze jest tam w miare fajnie.
Macie jakieś plany co do reaktywacji tego startowiska czy pozostanie ono tylko dla zaawansowanych pilotów?

Awatar użytkownika
grzero
Glajciarz którego nie składa
Posty: 316
Rejestracja: 31 sty 2011, 16:26
Glajt: Gin Carrera
Uprząż: Advance Impress 3
Telefon: 609208994
Team: SPBW

Re: Startowisko na Łopieniu - po raz drugi

Post autor: grzero » 15 cze 2013, 21:37

Na Łopieniu w okresie zimowym przewróciło się kilka drzew i jest już lepiej ( wichury widocznie lub tęgi mróz) mimo to reaktywowanie i ułatwienie startu jest trudne gdyż las nie jest prywatny i nie można się po prostu dogadać z właścicielem tylko należy do Lasów Państwowych, monolitu z czasów PRL gdzie nie ma możliwości "dogadania się " Faktem jest że góra ma możliwości i szkoda że się marnuje ale jak masz dobrze opanowane starty i panowanie nad skrzydłem wytrenowane na łączce to nie powinieneś mieć większych problemów na Łopieniu. Nie wybieraj się tam sam żeby w razie draki miał ci kto pomóc ale najpierw łączka ;) A tak wygląda start z Łopienia w moim wykonaniu ( MarcinKalamat'sfilmflyonline.com.pl itd itd :P) https://www.youtube.com/watch?v=p2UhvwUlL0o

ODPOWIEDZ