Startowisko SUŁKOWCE (HARBUTOWICE)

Dyskusje o miejscach w których latamy.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
flaytec
Pilot - Gawędziarz
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2012, 15:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Startowisko SUŁKOWCE (HARBUTOWICE)

Post autor: flaytec » 19 maja 2013, 21:02

Byłem tam wczoraj i ponieważ startowisko jest znane raczej miejscowym ,zamieszczam dwa filmy z niego. Kiedyś tam często latałem bo górka jest termiczna i niezbyt wysoka .


Wys ok 120m. Kierunki pn, pn zach i zach .

Duża polna droga biegnie skrajem lasu na pd od startowiska i nią najlepiej dojść,inne mocno zarosły.


FILM 1

http://www.youtube.com/watch?v=S9RPsON3wqk


Trochę więcej opisałem kiedyś na tym forum :


http://www.forum.paralotnie.pl/viewtopi ... 9&start=15
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 14:04 przez flaytec, łącznie zmieniany 4 razy.
Tel 534179725 Sciągam glajty z drzew.18 lat doświadczenia w wspinaniu i pracach wysokościowych .Wpiszcie sobie numer do koma i oby się nigdy nie przydał.

Awatar użytkownika
Winger
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 386
Rejestracja: 10 maja 2013, 21:57
Glajt: UP Meru
Uprząż: WV XR-7
Telefon: pięćset 378 53 jeden
Team: UFO Team
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie

Re: Startowisko SUŁKOWCE (HARBUTOWICE)

Post autor: Winger » 23 maja 2013, 23:06

Dzięki za info - nadaje się na pierwsze zloty po kursie? Jestem z Głogoczowa, więc jest to chyba najbliższe mi startowisko.

EDIT: wydaje mi się, czy jest możliwość podjechania autem w górę, w pobliże startowiska?
Pozdrawiam,
Arkadiusz 'Winger' Ślusarczyk

Awatar użytkownika
flaytec
Pilot - Gawędziarz
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2012, 15:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Startowisko SUŁKOWCE (HARBUTOWICE)

Post autor: flaytec » 24 maja 2013, 04:20

Widzę ze kilka osób tu mieszka w okolicy ;)

Są dwie opcje dojazdu.

Ok 1km przed kościołem w Harbutowicach skręcamy w lewo i po ok 300m w prawo na równoległa drogę i przy domu nr 45 w polną w lewo aż do pojedynczego domu. Stad pieszo zarastająca ścieżką w wąwoziku ,przy sadzie prosto na startowisko.(w rejonie tego domu ogromne tereny do lądowania)

Druga opcja łatwiejsza orientacyjnie.

Jadąc od Krakowa skręcamy ok 200m za kościołem w Harbutowicach w lewo przez most(obecnie trwa jego remont) i mniej więcej prosto drogą do dużego wąwozu gdzie ona przechodzi w drogę gruntową, i gdzieś tu trzeba zostawić auto bo dalej to tylko crosem czy quadem- idziemy dużą drogą przy lesie (stoi tu ciężki sprzęt czasem bo trwa budowa nartostrady,) na szczycie wybieramy miejsce startu zależnie od kierunku wiatru- 3 polanki na pn ,pn zach i zach.(środkowa jest najlepsza)

Łąki startowe jak najbardziej nadają się dla każdego ale wiele pobliskich pol pozarastało drzewkami wiec lądowanie raczej na dole lub na polach otoczonych drzewkami ok 6m wysokości. Jedynie na zachód jest praktycznie czysto bez drzew przy tej drodze zaznaczonej na brązowo, ale lądować można albo na dole na pochyłych łąkach lub najlepiej przy domu gdzie odchodzi zaznaczona na zielono ścieżka(ogromne tereny do wyboru).
Z startowiska na pn czy pn zach nie polecam początkującym startować jak jest zupełna cisza .

Zdjęcie lotnicze nie jest aktualne, wiele drzew wcięto .




Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony 25 maja 2013, 12:02 przez flaytec, łącznie zmieniany 2 razy.
Tel 534179725 Sciągam glajty z drzew.18 lat doświadczenia w wspinaniu i pracach wysokościowych .Wpiszcie sobie numer do koma i oby się nigdy nie przydał.

Awatar użytkownika
Winger
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 386
Rejestracja: 10 maja 2013, 21:57
Glajt: UP Meru
Uprząż: WV XR-7
Telefon: pięćset 378 53 jeden
Team: UFO Team
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie

Re: Startowisko SUŁKOWCE (HARBUTOWICE)

Post autor: Winger » 24 maja 2013, 12:14

Dzięki za info! Co do wiadomości z PW - nie mam jeszcze możliwości odpisywania - w ten weekend mnie nie ma, ale później chętnie pomogę w poszukiwaniach czy też przygotowaniach / pracach przy miejscówkach (jak będzie trzeba coś wykosić itp).
Pozdrawiam,
Arkadiusz 'Winger' Ślusarczyk

Awatar użytkownika
Winger
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 386
Rejestracja: 10 maja 2013, 21:57
Glajt: UP Meru
Uprząż: WV XR-7
Telefon: pięćset 378 53 jeden
Team: UFO Team
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie

Re: Startowisko SUŁKOWCE (HARBUTOWICE)

Post autor: Winger » 09 gru 2013, 17:07

Jeśli się nie mylę, to dokładnie na tym startowisku powstaje właśnie stok narciarski:

http://miasto-info.pl/myslenice/7457,ha ... gorze.html
Pozdrawiam,
Arkadiusz 'Winger' Ślusarczyk

Ascha
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 09 cze 2013, 19:52
Telefon: 604 714 730
Lokalizacja: Sułkowice

Re: Startowisko SUŁKOWCE (HARBUTOWICE)

Post autor: Ascha » 09 gru 2013, 20:31

Nie dokładnie na nim. Nie wydaje mi się, żeby stok kolidował z lataniem.

Awatar użytkownika
szajba12386
Gawędziarz
Posty: 88
Rejestracja: 29 lut 2012, 11:03
Glajt: szybki
Uprząż: wygodna
Telefon: 695-107-626
Team: GRUPA 303
Lokalizacja: SUŁKOWICE

Re: Startowisko SUŁKOWCE (HARBUTOWICE)

Post autor: szajba12386 » 03 lut 2014, 22:38

witam w harbutowicach startujemy po lewej stronie od stoku, jest latanie najczęściej na żaglu przy sile wiatru powyżej 4m/s z tą termą to kolega troche przesadził. W kilku poprzednich latach tylko 2 razy udało mi sie zrobić w miare sensowną wysokość około 2km w większości przypadków komin urywa sie na wysokości około 400m i zanim przyjdzie drugi topimy całą wysokość. Do bujania sie na żaglu mało doświadczeni piloci najczęściej kończą na dupozlocie ,rzeźbiarze potrafią troche powisieć. W okolicy w harbutowic-sułkowic lata nas 5 w razie pytań 795-80-53-85 pozdro

wierzbir
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2014, 09:00
Glajt: Nova Mentor3
Uprząż: Advance Progress2
Telefon: 607237325
Lokalizacja: Kraków

Re: Startowisko SUŁKOWCE (HARBUTOWICE)

Post autor: wierzbir » 26 maja 2014, 14:12

Witam. Jestem nowy na forum i świerzy w lataniu i interesuje mnie możliwość polatania w Harbutowicach, ze względu na małą odległość od Krakowa. Jeśli ktoś lata w tym miejscu, to chętnie bym się podłączył. Proszę o informację. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Winger
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 386
Rejestracja: 10 maja 2013, 21:57
Glajt: UP Meru
Uprząż: WV XR-7
Telefon: pięćset 378 53 jeden
Team: UFO Team
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie

Re: Startowisko SUŁKOWCE (HARBUTOWICE)

Post autor: Winger » 26 maja 2014, 16:04

Szczerze, to chyba rzadko kto tam lata. Wcale nie tak blisko od Krakowa, praktycznie godzinę dojazdu trzeba liczyć, a w tyle to do większości górek w Beskidzie Wyspowym dotrzesz, gdzie w dni lotne bywa po kilkunastu, kilkudziesięciu pilotów którzy z chęcią pomogą dobrą radą. Gdzie robiłeś kurs?
Pozdrawiam,
Arkadiusz 'Winger' Ślusarczyk

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Startowisko SUŁKOWCE (HARBUTOWICE)

Post autor: Robsono » 26 maja 2014, 16:32

Czy to ważne gdzie robił kurs? Harbutowice wcale fajne nie są, odezwij się jeśli jesteś z krk to pogadamy :)

ODPOWIEDZ