Małe górki w rejonie Krakowa

Dyskusje o miejscach w których latamy.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: Małe górki w rejonie Krakowa

Post autor: Marcin Kalamat » 11 mar 2013, 17:51

Ja mam kilka miejscówek np. https://picasaweb.google.com/1143523862 ... kaNaPoNoc# i Miechów na S,W i S https://picasaweb.google.com/1143523862 ... troszyce02 40km od Krakowa w stosunku do stradomki odległość od Krakowa ta sama a da się tam polatać na żaglu ,stradomka zarasta fakt ale do zabawy może być wprawdzie wolę pojechać do pińczowa https://www.youtube.com/watch?v=wpeRw6yzaMw a tutaj macie jeszcze filmik z sierpnia ze stradomki ,jeszcze się da latać http://www.youtube.com/watch?v=9gvYt0Lo ... e=youtu.be

Macieja
Pilot - Gawędziarz
Posty: 129
Rejestracja: 13 sie 2012, 19:00
Glajt: Mantra M4
Uprząż: Gin Gienie race 2
Telefon: 889675044
Lokalizacja: Gierczyce

Re: Małe górki w rejonie Krakowa

Post autor: Macieja » 11 mar 2013, 21:50

Filmik ze Stradomki mi nie działa:/ A jaki kierunek wiatru na Pińczów??:)
Pozdrawiam
Maciek.

Pab
Gawędziarz
Posty: 51
Rejestracja: 18 paź 2012, 17:43
Glajt: Ozone rush 3 s
Uprząż: Up fast pro m
Telefon: 660859790

Re: Małe górki w rejonie Krakowa

Post autor: Pab » 12 mar 2013, 12:24

A mógłbyś dokładniej opisać te miejsca, jak dojechać (najlepiej współrzędne GPS), jakie kierunki.
Nie wiem, skąd są te pierwsze zdjęcia, bo te drugie to Miechów, tak?
A ten Pińczów to w Kieleckiem, czy to ten koło Nowego Targu?

Dzięki

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: Małe górki w rejonie Krakowa

Post autor: Marcin Kalamat » 12 mar 2013, 13:36

Film ze stradomki już działa ,nie zauważyłem byl wsadzony w prywatne .Co do Pińczowa to Kieleckie 80km od Krakowa garb ma od 60 do 80m deniwelacji tu masz wszystkie szczegóły http://www.xcontest.org/2012/world/en/f ... 2011/11:52 można nauczyć się na żaglu .W Sławicach to górka o deniwelacji ok 60m na kierunek N czyli północ wpisz w google maps Sławice Szlacheckie to tam .Górka koło miechowa na S i SW jest w Pstroszycach zaraz za Miechowem czyli 2 górki są w jednym rejonie ,ale ta na południe w lecie odpada na dole są uprawy rolne.Więc na lato Pińczów tam nie ma upraw.

Pab
Gawędziarz
Posty: 51
Rejestracja: 18 paź 2012, 17:43
Glajt: Ozone rush 3 s
Uprząż: Up fast pro m
Telefon: 660859790

Re: Małe górki w rejonie Krakowa

Post autor: Pab » 14 mar 2013, 12:52

Ok, czyli ta górka w Sławicach, na północ, to jest ta z wyciągiem, jak wnioskuję ze zdjęć.
Czy któraś z nich nadaje się do jakiegoś małego żagla, przy odpowiednio mocnym wietrze(mam na myśli te najbliższe, Sławice i Pstroszyce)? Czy tylko zloty?? :(

A jeśli chodzi o Stradomkę to sam się mogę wypowiedzieć, bo byłem tam tydzień temu. W jednym locie udało mi się utrzymać trochę ponad 10 min w powietrzu (mój pierwszy żagiel w życiu, jeśli można to tak nazwać). Z tym, że wiało dość mocno, później już za mocno. No ale skoro mi się udało, to chyba się da. :D

Pozdrawiam,
Paweł

Biedronek
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2012, 12:09
Glajt: UP Kantega
Uprząż: CarpoFly

Re: Małe górki w rejonie Krakowa

Post autor: Biedronek » 14 mar 2013, 23:27

Ja akurat mam Stradomke pod nosem, i chociaz malo latam to tez mi sie udalo w poprzednim sezonie troche tam pobawic. Doswiadczeni mowia, ze popoludniami to i pol godziny idzie pozaglowac. Trzeba sie tylko trzymac z dala od tych duzych brzoz. Stad tez moj post o nowym nasadzeniu...

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Małe górki w rejonie Krakowa

Post autor: Robsono » 02 lip 2013, 21:14

witam ktos lata kolo krakowa wogole jeszcze ??

Awatar użytkownika
flaytec
Pilot - Gawędziarz
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2012, 15:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Małe górki w rejonie Krakowa

Post autor: flaytec » 03 lip 2013, 18:22

Tzn? Całe to forum jest o lataniu koło Krakowa. :D
Tel 534179725 Sciągam glajty z drzew.18 lat doświadczenia w wspinaniu i pracach wysokościowych .Wpiszcie sobie numer do koma i oby się nigdy nie przydał.

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Małe górki w rejonie Krakowa

Post autor: Robsono » 03 lip 2013, 18:49

chodzi mi o BOLECHOWICE-(karniowice) czy cos podobnego gdzie mozna pijechac polatac po pracy albo pozlatywac ... cos do treningu nie trudnego dla poczatkujacych :D

Awatar użytkownika
flaytec
Pilot - Gawędziarz
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2012, 15:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Małe górki w rejonie Krakowa

Post autor: flaytec » 03 lip 2013, 19:26

No to chodzi ci o małe górki,nie o oficjalne startowiska. Takich trochę jest tyle ze ktoś parę razy z takiej zleci i zaczyna jezdzić w BW .

Ja mam manie zlatywania i oblatywania najdziwniejszych miejsc,z bolechowic to w snieżycy zlatywałem :D.Kłopot ze wiele z tych miejsc niezbyt nadaje sie dla początkujących.

Powiedz gdzie mieszkasz to przypomne sobie na czym w okolicy "latałem"

Pod Miechowem w Wrocimowicach sa w sumie dwie górki-jedna tu opisana na forum a druga ma do dwudziestu metrów ale da sie na zaglu polatać i nadaje sie dla kazdego.

Z Wrocimowic z pod kościoła nalezy pojechać do góry drogą w kierunku pałecznicy- po pokonaniu pierwszego wzniesienia droga opada i zaczyna sie kolejna góra-tu skrecamy w prawo w polna drogę i nia kawałek do łaki nad którą jest tor motocrosowy- gorka jest ok stu metrów stad, ladne zbocze bez krzaków u góry,kierunki zach i pn zach.Nie ma zadnych drzew blisko ,poza jakimś bocznym zalesionym wąwozikiem ale przed nim nalezy zawrócić, jak wieje mozna powiseć na zaglu jak sie umie latać na rzeczach typu klif i robić ciasne zwroty.
Tel 534179725 Sciągam glajty z drzew.18 lat doświadczenia w wspinaniu i pracach wysokościowych .Wpiszcie sobie numer do koma i oby się nigdy nie przydał.

ODPOWIEDZ