łąka w Krakowie?

Dyskusje o miejscach w których latamy.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
flaytec123
Gawędziarz
Posty: 59
Rejestracja: 12 lut 2014, 13:42
Lokalizacja: Kraków

Re: łąka w Krakowie?

Post autor: flaytec123 » 05 cze 2017, 19:56

W Jerzmanowicach byłem kilka tygodni temu z jedną osobą- ok 700m na zachód od tego miejsca. Zloty na dystansie ok 120m kierunek na zachód. Ale nie opisałem miejsca bo nie uznałem go za idealne. Łąka do ćwiczeń na pewno ok, dojazd autem na miejsce .Ale w powietrzu jakieś duszenia lekkie ,wiało między 2 a 4m/s lądowanie na łące za skarpą terenową, gdzie szła polna droga. Przeszkód terenowych nie ma , drzewa jakie były zostały już wycięte.Jak ktoś ma blisko może podjechać ale latanie może być zdradliwe.


W jerzmanowicach i okolicy jest dużo miejsc gdzie można zrobić małe zloty-kilka razy byłem w gotkowicach jak wiało pod 8m/s - droga asfaltowa na sułoszową przez pola- po prawej są zbocza wysokie na może 12m ,ustawione na zach, rekord to 45 sek lotu i ,przelot nad drogą gdzie czasem coś jedzie,zajebista zabawa.

Problemem tego terenu są doliny i wzgórza ,pagórkowaty teren -a wiadomo ze to nie sprzyja przepływowi wiatru.Takie latanie i wiszenie na żaglu przy wietrze 8m/s nad kępą drzew na pewno nie jest dla początkujących.A tak to tam wygląda.
Tel 534179725 Ściągam glajty z drzew. 20 lat doświadczenia w wspinaniu i pracach wysokościowych .Wpiszcie sobie numer do koma i oby się nigdy nie przydał.Poprzednie moje konto na tym forum to flaytec.

bartholomaios
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: 29 paź 2014, 15:25
Glajt: Gin Sprint Evo M
Uprząż: Advance Progress 3
Lokalizacja: Myślenice

Re: łąka w Krakowie?

Post autor: bartholomaios » 05 cze 2017, 22:41

Ja też biegałem po Jeżmanowicach i okolicach jak mieszkałem na krowodrzy. Fajny teren bo jak się poszuka to można znaleźć miejsce prawie na każdy kierunek, z lekkim nachyleniem. Co do wiatru to miałem wrażenie że jak jest silny to jest bardzo poszarpany może przez to ukształtowanie terenu właśnie. Dlatego raczej starałem się jeździć kiedy nie wiało za mocno przy czym zazwyczaj wieje tam mocniej niż w Krakowie i czasem można się zaskoczyć ;)

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: łąka w Krakowie?

Post autor: 3apik » 19 lip 2017, 15:25

Dziś na tyłach krakowskiego synchrotronu Solaris przy ul. Bobrzyńskiego (na SE od miejsca które wskazałem w cytowanym linku) widziałem uskuteczniających ćwiczenia naziemne. Miejsce wygląda bardzo zachęcająco. Aktualnie jest tam równiutko, a trawa jest ładnie wykoszona.

Awatar użytkownika
Legend
Pilot - Gawędziarz
Posty: 117
Rejestracja: 13 cze 2015, 19:51
Glajt: SOL Synergy 5 S - Czarny
Uprząż: UP Fast Pro
Telefon: 692 614 8 osiem 7
Team: Brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: łąka w Krakowie?

Post autor: Legend » 23 lip 2017, 21:34

Obrazek

To chyba my :) byłem tam parę razy, całkiem fajnie i poza CTRem nawet :mrgreen:
Wojciech Sołtysik

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: łąka w Krakowie?

Post autor: 3apik » 24 lip 2017, 14:17

Tak, tak to Wy :-)

Jeszcze jedno potencjalnie fajne miejsce znajduje się tu:
https://www.google.pl/maps/@50.0844908, ... ,17z?hl=pl
Okolone ulicą Wizjonerów, której nie widać jeszcze na zdjęciach sat.
Teren jest oczyszczony z krzaczorów. Jest posiana trawka i jest dość regularnie koszone. Na samej ulicy panuje póki co raczej znikomy ruch.
Przy silnym wietrze trzeba uważać żeby nie zostać "zdmuchniętym" na ul. Armii Krajowej albo na trakcję kolejową. Ale nie powinno być z tym problemu bo teren jest bardzo duży i można się bawić ze sporym zapasem odległości.

Awatar użytkownika
Jose Loco
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 30 lip 2017, 09:15
Glajt: MacPara Eden 5
Uprząż: MacPara Manix
Telefon: 601 550 520
Lokalizacja: Kraków

Re: łąka w Krakowie?

Post autor: Jose Loco » 30 lip 2017, 09:43

Świetne miejsce było w zeszłym roku w Brodach na terenach po Światowych Dniach Młodzieży.
Ogromne łąki, króciutka trawka, pusto i dodatkowo maszty z flagami jako wiatrowskazy... :-).

ODPOWIEDZ