Slawice Szlacheckie

Dyskusje o miejscach w których latamy.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Slawice Szlacheckie

Post autor: Robsono » 14 lis 2013, 21:41

Witam

Chcialem zaproponowac miejsce do latania, zabaw ze skrzydłem i ćwiczenia .
Są ta Slawice Szlacheckie ktore znajduja sie nie daleko Miechowa.
Dojazd od Krakowa jest banalnie prosty, kierujemy sie na Miechów, po przejechaniu slomnik jakies 20 km za nimi jest skrzyżowanie w miejscowosci Wielki Dół i wielka reklama "sławice ski" która prowadzi nas prosto do tego miejsca, skrecamy tam w prawo z drogi głównej.
Jest to stok narciarski wysoki na jakies 100 m o dlugosci 300-400 m bardzo fajne miejsce.
Zabawa na kierunek N z odchylkami na E i niewielka odchylka na W.
Moze zacheci kogos odwiedzenie tego miejsca ogladajac skromny filmik ktory przedstawie za zgoda Marcina Kalamata.

http://youtu.be/S1NjNN49pFs milej zabawy .

PeterS
Nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2014, 14:47

Re: Slawice Szlacheckie

Post autor: PeterS » 11 mar 2014, 15:02

Hej,
jako, że to mój pierwszy post na forum, to tak w zarysie:
- po kilkuletniej przerwie w lataniu na paralotni (m. in. na Podobinie :)), przymierzam się do powrotu do tematu, ze wskazaniem na ppg (Rakecik już w drodze :) ) i chciałbym trochę odnowić stare umiejętności i nawyki.
Do ad remu:
jak myślicie, czy przy wietrze jaki zapowiada na jutro ICM jest sens wybierać się do Sławic k. południa?
Gdyby wiało za bardzo z boku - czy da się na szczycie poćwiczyć stawianie (bez rotorów czy innego paskudztwa)?
Jaką ewentualnie górkę moglibyście mi polecić przy wietrze jaki ma wiać jutro? Chodzi o spokojne stawianie skrzydła, klasyk, alpejka i zloty bez napinki i zbytniego forsowania się pod górę ;)
pozdrawiam,
P.

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Slawice Szlacheckie

Post autor: Robsono » 11 mar 2014, 16:03

Z taką odchylka slawice ok tylko czy do jutra nic się nie zmieni? Z wschodu odchylka tam. Jest ok gorzej z zachodem bo drzewa już są duże :) o której będziesz jechał i skąd może bym się z Tobą zabrał?

PeterS
Nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2014, 14:47

Re: Slawice Szlacheckie

Post autor: PeterS » 11 mar 2014, 18:33

Jasne, b. chętnie :) Będę leciał z Trzebini, przez Olkusz, wyjazd ok. 11.30. Wyjazd ze Sławic ok. 15.00.
mòj tel. 505 zero 9 dziewięc 3 dziewięć 7

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Slawice Szlacheckie

Post autor: Robsono » 11 mar 2014, 18:55

ok ja z krk to sie odezwe jak cos :) pozdrawiam

czang
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 359
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:32
Glajt: Nova Mentor 2
Uprząż: Supair Skypper
Lokalizacja: Kraków

Re: Slawice Szlacheckie

Post autor: czang » 11 mar 2014, 18:56

zobaczyłem ostatnio w trzebini górkę z krzyżem,co to jest ??

PeterS
Nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2014, 14:47

Re: Slawice Szlacheckie

Post autor: PeterS » 11 mar 2014, 19:18

Bożniowa. Wys. Trochę mniejsza od Bodzowa, kierunek W i S-W, fajny skos. Latalem tam do ~ 2008, pozniej powstały przy dojedzie domy jednorodzinne i trzeba dojezdzac troche naookolo, podobno upodnôza naroslo duzo krzaczorow. Mam zamiar obadac spr. w najbliższy czwartek

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: Slawice Szlacheckie

Post autor: 3apik » 11 mar 2014, 19:56

Ja zrobiłem tam parę dupozlotów (chyba na jesieni 2006). Już wtedy u podnóża jakieś zielsko się tam zaczynało panoszyć. Generalnie w pojedynke na żagiel by się nadawało. Ale na krzyż trzeba uważać ;-)

PeterS
Nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2014, 14:47

Re: Slawice Szlacheckie

Post autor: PeterS » 13 mar 2014, 08:07

Hi, wybaczcie to, może trochę głupie, pytanie ale wynika li tylko z tego, że od 5 lat nie siedziałem w uprzęży paralotniowej i trochę straciłem skalę porównawczą :oops: ;)
Wczoraj na Sławicach były podmuchy z odchyłkami od E i W, ogólnie trochę kręciło wiatrem. Było, tak na oko, 1-6m/s.
Za 1. razem wystartowałem klasykiem, za 2. alpejką (w zasadzie to lekko wyrwało mnie do góry). W obydwu przypadkach, startując w wypłaszczenia na szczycie, nie byłem w stanie, przy pochyleniu, zupełnym odpuszczeniu sterówek i zapieprzaniu nogami jak miś Yogi, rozpędzić glajta. Robiąc "kangury" oderwałem się dopiero poniżej linii brzózek, które rosną u góry stoku.
Czy też tak macie latając tam?
Zbyt mały spadek? (czy glajt nielot i pilot nielot, co też jest całkiem możliwe ;))

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Slawice Szlacheckie

Post autor: Robsono » 13 mar 2014, 08:49

Przy 6 m\s powinieneś być w powietrzu na początku tej klepki drzew na środku, ale nie wiem jakie były warunki podczas startów. Jeśli tam wieje dość mocno to na górze pokrywa odrazu do góry :) może kiedyś będzie okazja to razem pocwiczymy :)

ODPOWIEDZ