Okresowy zakaz wstępu do lasów w Beskidzie Wyspowym

Terminy zebrań, pikników, zawodów i innych imprez.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
w!ras
Student
Posty: 25
Rejestracja: 03 lip 2015, 12:56
Glajt: Artik6
Uprząż: Vibe
Lokalizacja: Kraków

Re: Okresowy zakaz wstępu do lasów w Beskidzie Wyspowym

Post autor: w!ras » 22 mar 2020, 13:50

Może to dobry moment by ruszyć w poszukiwaniu nowych miejscówek, jeśli wcześniej nie wprowadzą zakazu opuszczania miast.

Awatar użytkownika
NEWRO
Student
Posty: 31
Rejestracja: 20 kwie 2019, 00:49
Glajt: Skywalk Tequila 3 M
Uprząż: Woody Valley Exense
Lokalizacja: Limanowa/Bielsko-Biała

Re: Okresowy zakaz wstępu do lasów w Beskidzie Wyspowym

Post autor: NEWRO » 22 mar 2020, 15:31

Ma ktoś możliwość rzetelnego sprawdzenia tego o czym pisze GRZERO - tzn. nad którymi startowiskami nadleśnictwo nie ma władzy?
I jeszcze jedna rzecz - jak ktoś obejrzy na YT filmiki z "posiedzeń" na startowiskach z ostatnich dni to się nie zdziwię jak nam zamkną przestrzeń powietrzną i ani Skrzętla, Podobin czy Żar nic nie pomogą...

Awatar użytkownika
adaho
Przelotowiec
Posty: 736
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:49
Glajt: Pasat-5 28
Telefon: 503 140 12zero
Lokalizacja: Kraków

Re: Okresowy zakaz wstępu do lasów w Beskidzie Wyspowym

Post autor: adaho » 22 mar 2020, 16:52

Niestety zamykanie szlaków turystycznych to tendencja ogólno światowa. Jak zero aktywności to zero aktywności. Przeeejebaane. Mam nadzieję, że do maja to się skończy.

szymon.strus
I Wiceprezes SPBW
Posty: 929
Rejestracja: 16 lip 2011, 18:30
Glajt: Ozone Rush 3
Uprząż: Gin Genie Race II
Telefon: 783332234

Re: Okresowy zakaz wstępu do lasów w Beskidzie Wyspowym

Post autor: szymon.strus » 22 mar 2020, 17:51

Na stronie lasow Panstwowych sa jakies mapki ale bardzo ogolne. Wynika z nich ze caly powiat Limanowski to lasy panstwowe co jest bzdura. I np na tej samej mapce mozna zobaczyc ze Myslenice sa otwarte i Cietek jest jeszcze po dobrej stronie :)

/S.

Awatar użytkownika
adaho
Przelotowiec
Posty: 736
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:49
Glajt: Pasat-5 28
Telefon: 503 140 12zero
Lokalizacja: Kraków

Re: Okresowy zakaz wstępu do lasów w Beskidzie Wyspowym

Post autor: adaho » 22 mar 2020, 18:29

A co ze Szczeblem - bo tak wstepnie windy pokazuje, że w piątek powinno wiać właśnie na Szczebel ?

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Okresowy zakaz wstępu do lasów w Beskidzie Wyspowym

Post autor: Robsono » 22 mar 2020, 18:59

Do piątku to może nas już nie być a co dopiero prognozować co będzie wiało .. optymista

Awatar użytkownika
adaho
Przelotowiec
Posty: 736
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:49
Glajt: Pasat-5 28
Telefon: 503 140 12zero
Lokalizacja: Kraków

Re: Okresowy zakaz wstępu do lasów w Beskidzie Wyspowym

Post autor: adaho » 23 mar 2020, 09:24

Jakby ktoś myślał, że gorzej już być nie może - info z Niemiec.
Niemiecki DHV wydał zakaz lotów na paralotni aby m.in. nie obciążać służb ratunkowych ewentualnymi wypadkami.

Zakaz lotów - zaprzestanie lotów na lotniach i paralotniach w Niemczech:
Z uwagi na sytuacje DHV zarządza Sekcja 29 LuftVG (organ nadzoru powietrznego) ogłasza że ​​do odwołania, wszystkie zezwolenia terenowe wydane przez DHV są zawieszone zgodnie z § 25 LuftVG. Odtąd starty i lądowania lotni i paralotni w Niemczech są niedozwolone. Zakaz lotów dotyczy również § 6 zezwoleń LuftVG urzędów lotniczych krajów związkowych, pod warunkiem, że przeprowadzane są tam bezsilnikowe loty lotnią i paralotniarskie (np. Brauneck, Wallberg, Kandel).

18 marca miało miejsce kilka wypadków paralotniowych z udziałem(udzielenie pomocy) śmigłowców i ratownictwa górskiego przez pilotów Hike & Fly. Ponieważ szpitale muszą obecnie przygotować się na obecny problem z koroną, szpitale i placówki ratownicze nie mogą być obciążone innymi możliwymi wypadkami (np. paralotniowymi).

bartholomaios
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: 29 paź 2014, 15:25
Glajt: Gin Sprint Evo M
Uprząż: Advance Progress 3
Lokalizacja: Myślenice

Re: Okresowy zakaz wstępu do lasów w Beskidzie Wyspowym

Post autor: bartholomaios » 23 mar 2020, 17:37

Zakaz wstępu do lasu ma wątpliwe podłoże prawne, inaczej mówiąc nie ma przepisów które by pozwalały nadleśnictwu wprowadzić taki zakaz w związku z epidemią. Ale ja nie jestem prawnikiem więc proszę mi nie wierzyć. Tu artykuł który znalazłem na poparcie mojej tezy https://czasopismo.legeartis.org/2020/0 ... wirus.html

Mandat to podobno 500 zeta.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2020, 07:59 przez bartholomaios, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: Okresowy zakaz wstępu do lasów w Beskidzie Wyspowym

Post autor: 3apik » 23 mar 2020, 23:43

adaho pisze:
23 mar 2020, 09:24
Jakby ktoś myślał, że gorzej już być nie może - info z Niemiec.
Niemiecki DHV wydał zakaz lotów na paralotni aby m.in. nie obciążać służb ratunkowych ewentualnymi wypadkami.
...
No to akurat chyba powinno być oczywiste i bez oficjalnych zakazów.
W obecnej sytuacji nawet głupie skręcenie kulasa będzie problemem.

Nasze hobby jest niestety incydentogenne. O ile w normalnej sytuacji ryzykujemy głównie własnym zdrowiem o tyle w bieżącej, interwencja w naszej sprawie będzie dużym dodatkowym obciążeniem.
Nawet prozaiczne ściąganie kogoś z drzewa generuje teraz niepotrzebne emocje i stres u ratowników.
Nikogo nie oceniam ani nie piętnuję (sam w ostatnią środę latałem) ale trochę mnie dziwi kierunek w jakim zmierza ta dyskusja.

Niestety COVID popsuł nam wiosnę (i obyśmy tylko takie mieli zmartwienia z jego powodu).

Trzymajcie się i wrzućcie na luz. Jeszcze nie raz polatamy że hej ;)

bartholomaios
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: 29 paź 2014, 15:25
Glajt: Gin Sprint Evo M
Uprząż: Advance Progress 3
Lokalizacja: Myślenice

Re: Okresowy zakaz wstępu do lasów w Beskidzie Wyspowym

Post autor: bartholomaios » 24 mar 2020, 08:35

Ja pracuje z domu i z dziećmi w domu z dnia na dzień jest coraz ciężej i uważam że do lasu można wychodzić pomimo zakazu. Epidemia, epidemią ale trzeba pamiętać że ludzie w izolacji wariują a łono natury ich uspokaja. Dlatego dla zdrowia psychicznego również zalecam wyjście do lasu pomimo zakazu.

Co do latania w czasach epidemii to też ostatnio latałem i uważam że można ale należało by to ograniczyć i może częściej wybrać się pobawić ze skrzydłem na łące niż latać codziennie. Jak dojdzie do wypadków to i u nas zakażą latania.

Zaś jeżeli chodzi o startowiska w Beskidzie Wyspowym to uważam że tu powinny się wypowiedzieć władze stowarzyszenia. Nie wiem które startowiska/londowiska są w jurysdykcji lasów państwowych ale jeżeli takie są to może warto wprowadzić ograniczenia w ich użytkowaniu żeby nie psuć sobie układów które pewnie i tak nie są łatwe, oficjalne stanowisko stowarzyszenia może być dobre PRowo.

ODPOWIEDZ